اخبار ویژه
کد خبر : 17812
سه شنبه - ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۳

دولت برای موضع‌گیری قاطع در مقابل هتک حرمت‌ به پیامبر اسلام (ص) تعلل نکند

به گزارش جامعه نیوز:

 دولت برای موضع‌گیری قاطع در مقابل هتک حرمت‌ به پیامبر اسلام (ص) تعلل نکند

به گزارش خبرنگار تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارس، در پی اهانت رئیس جمهور فرانسه به پیامبر اسلام(ص)، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه طباطبائی در نامه‌ای به حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان نوشت: از دولت انتظار می‌رود در مقابل این هتک حرمت‌ها تعللی نشان ندهد و موضع قاطعانه‌تری در این زمینه داشته باشد.

متن این نامه به شرح زیر است:

پیروزی وعده تردیدناپذیر الهی در صورت استمرار مبارزه و تحمل سختی‌ها است؛ دشمنی با جبهه حق، طبیعت مستکبران است بنابراین نباید از ادامه دشمنی‌ها دچار تعجب شد.
(رهبر معظم انقلاب)

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

جناب آقای حجت‌الاسلام‌ والمسلمین دکتر حسن روحانی

سلام علیکم

در پی اقدام توهین‌آمیز اخیر مقامات فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام (ص)، لازم دیدیم نکاتی را خدمت شما عرض کنیم:

۱- شواهد حاکی از آن است که اظهارات نامتعارف و به‌ شدت تند امانوئل مکرون علیه اسلام و توصیف آن به یک ایدئولوژی مرگبار، هدفی فراتر از جریحه‌دار کردن احساسات بیش از یک میلیارد مسلمان داشته باشد.

واقعیت این است که موج اعتراضات چند سال اخیر در فرانسه و پوچ از آب درآمدن شعارهای مکرون ( آزادی، برابری، هم‌بستگی )، وجهه‌ فرانسه را که در فضای بین‌المللی، مهد دموکراسی شمرده می‌شود، خراب کرده است.

با توجه به در پیش داشتن انتخابات ۲۰۲۲، به نظر می‌رسد سیاست‌های تیم انتخاباتی مکرون، پس از ناامید شدن از حفظ اتحادیه‌ اروپا حمله به مسلمانان و مقدسات‌شان را بهترین گزینه برای شروع تبلیغات تشخیص داده‌اند. فرانسه از جمله کشورهای اروپایی است که بیشترین جمعیت مسلمان را در خود جای داده است و این امر، باعث وارد آمدن فشارهای شدیدی از دولت فرانسه بر مسلمانان این کشور شده است.

۲- همان‌طور که مستحضرید، دشمن اصلی جهان اسلام، استعمار غرب است و می‌توان گفت عقب‌نشینی و مماشات مقامات کشورهای اسلامی، از علل اصلی جسارت مکرون به شمار می‌آید. وحدت مسلمانان با یکدیگر علیه جریان باطل استعمار جهانی، به عنوان یک راهبرد، باید جلوی عادی سازی این اقدامات و موانع شنیده شدن صدای حق در سراسر جهان را بگیرد.

در حال حاضر، همبستگی مسلمانان در زیر یک پرچم و هم کلامی آنان بر یک موضع ضروری است، زیرا وحدت آنان قدرتی است که هجوم دشمنان را دفع می‌کند و نیرنگ و فریب آنان را در هم می‌شکند.

۳- مواضع جمهوری اسلامی ایران به عنوان پرچم‌دار جهان اسلام و پیشوای بسیاری از ملت‌های مسلمان منطقه زیر ذره‌بین جهانیان قرار دارد. از دولت انتظار می‌رود در مقابل این هتک حرمت‌ها تعللی نشان ندهد و موضع قاطعانه‌تری در این زمینه داشته باشد.

تعلل در موضع‌گیری قاطعانه، این مطلب را به ذهن متبادر می‌سازد که دولت می‌خواهد تنها کانال ارتباطی خود با تروئیکای اروپا، علی‌الخصوص فرانسه را حفظ کند تا بتواند با کمک فرانسه روحی به جسد برجام بدمد؛ این در حالی است که دولت فرانسه مکرراً مواضع تندی در مقابل جمهوری اسلامی ایران داشته است. اظهار نظر اخیر آقای ظریف، در قالب یک توئیت که بیان کردند این اقدام بر آتش افراط‌گرایی می‌دمد، موضعی قاطعانه در مقابل این هتک حرمت به مسلمانان نبوده و ملت مسلمان ایران انتظار دارند دولت جمهوری اسلامی ایران به دور از مصلحت‌سنجی‌های غلط، موضع صریح و قاطعانه خود را مطرح کند.

انتهای پیام/


توافق پایِ دار!

به گزارش جامعه نیوز:

 توافق پایِ دار!

خبرگزاری فارس؛ یادداشت ـ محمدکاظم انبارلویی، کارشناس مسائل سیاسیتکیه‌کلام ترامپ از روز ورود به کاخ سفید در مورد ایران کلمه «توافق پایدار» بوده است. این روزها که هرچه به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نزدیکتر می‌شویم، این کلمه را بیشتر تکرار می‌کند. روز زدن زیر تعهدات برجامی و پاره کردن برجام هم به همین سخن تفوه می‌کرد. «توافق پایدار» یا بهتر بگوییم «توافق پایِ دار»! آمریکایی‌ها هر روز بر حجم تحریم‌ها و تهدیدها می‌افزایند تا ایران را دوباره به گفت‌وگوها و مذاکرات بی‌حاصل و بی‌نتیجه با دستاوردهای گرفتن امتیازات یک سویه بکشانند.

در واشنگتن حرف از «توافق پایِ دار» است، در تهران، برخی آن را توافق پایدار ترجمه می‌کنند. گفت‌وگو، مذاکره و توافق نیاز به مهارت دارد. گفت‌وگو نیاز به هوش، علم، حوصله، صبر، ادب، اخلاق و از همه مهم‌تر حق‌پذیری دارد.

وقتی در مناسبات ما با آمریکا همه این واژه‌ها تعطیل است، از دل بستن به نتایج گفت‌وگو باید ناامید بود. همه این مهارت‌ها در گفت‌وگو باید متکی به حکمت و فلسفه صلح باشد. اگر چنین شد و یک طرف گفت‌وگو واجد این مهارت‌ها باشد، از دل گفت‌وگو و مذاکره «صلح حدیبیه» بیرون می‌آید که منجر به فتح بدون خونریزی و درگیری مکه می‌شود و خداوند از این گفت‌وگو در قرآن به عنوان «فتح مبین» یاد می‌کند، آن‌هم نه موقعی که مکه فتح می‌شود،‌ بلکه همان هنگام که «قرارداد صلح» امضا می‌شود.

اگر یک ضلع ابوموسی اشعری باشد و بخواهد بدون این مهارت‌ها گفت‌وگو و مذاکره را مدیریت کند، گرفتار کید، نیرنگ و فریب عمروعاص‌ها می‌شود و نتایج زیانبار عزل علی‌(ع) و نصب قانونی معاویه به عنوان خلیفه مسلمین می‌شود.

دیپلمات‌های ما در مذاکرات برجام فاقد مهارت بودند،‌دانش لازم را نداشتند. رئیس‌جمهور مملکت وقتی هیئت مذاکره‌کننده را عازم گفت‌وگو می‌کرد، سخن از خزانه خالی کشور به میان آورد که این خبر هم نادرست بود و اگر راست هم بود، نباید رئیس‌جمهور به آن تفوه می‌کرد. این حرف نشان می‌دهد که هوشمندی لازم و علم کافی را نداشتند.

وقتی گفت‌وگوها آغاز شد،‌ آگاهان و نخبگان جامعه مرتب هشدار می‌دادند که از اعتماد به دشمن پرهیز کنید و شروط عقلانی و وحیانی را در توافقات رعایت نمایید. تیم مذاکره‌کننده و رئیس واقعی دیپلماتیک ما به جای توجه به این هشدار،‌ با نسبت‌های ناروا، منتقدین را می‌نواخت. این تیم به خردجمعی که تبلور آن در شروط مجلس و شروط شورای امنیت ملی بود،‌ توجه نکرد و رفت زیانبارترین توافق را که در تاریخ انقلاب بی‌سابقه است، ‌امضا کرد. این تیم و رئیس آن حق‌پذیر نبودند.

پس از پاره‌ کردن قرارداد از سوی دشمن اصلی، حاضر نیستند بپذیرند اشتباه کرده‌اند و اشتباه را جبران کنند، لذا از توافق برجام که جز خسارت محض چیز دیگری بر آن متصور نیست، همچنان دفاع می‌کنند و به انجام تعهدات یکسویه اصرار دارند. در مذاکرات، «مقصد‌شناسی» تعطیل بود، لذا به «مقصود» که پایان تحریم‌ها بود، نرسیدیم.

برگردیم به اصل بحث و درک صحیح موقعیت‌های دو طرف منازعه در رسیدن به توافق پایدار!

یادم می‌آید در زمان شاه در ایام سربازی وقتی به میدان تیر برای تمرین می‌رفتیم، فرمانده اصرار داشت تعداد فشنگ‌هایی که تحویل گرفته با تعداد پوکه‌ها برابر باشد. اگر یک تیر فشنگ گم می‌شد، زمین و زمان پادگان را به هم می‌دوختند تا آن را پیدا کنند و می‌گفتند اگر یک فشنگ کم شود، حتما جان یکی از مقامات در خطر است.

وقتی انقلاب پیروز شد،‌ تمام فشنگ‌ها، تفنگ‌ها و سلاح‌هایی که آمریکایی‌ها در تجهیز ارتش شاه و رژیم طاغوت آورده بودند، گم شد. آن‌ها جنگ تحمیلی را تدارک دیدند تا عمال خود در منطقه و پایگاه‌های خود را حفظ کنند، چون احساس می‌کردند جانشان در خطر است.

امروز ۴۲ سال از حیات انقلاب می‌گذرد. ده‌ها موشک نقطه‌زن، هزاران پهپاد مجهز به انواع موشک‌های هوا به زمین، میلیون‌ها تفنگ و فشنگ در دست ارتش، سپاه و بسیج و صدها موشک زمین به هوا، دریا به دریا و … قلب دشمن را در منطقه هدف قرار گرفته است. علاوه بر همه این جنگ‌افزارها، هزاران فرمانده نظامی در تراز شهید حاج‌قاسم سلیمانی و صدها هزار جوان جان برکف در حال و هوای شهید حججی پشت این جنگ‌افزارها نشسته‌اند تا بی‌سابقه‌ترین، مهیب‌ترین و سریع‌ترین دفاع برق‌آسا را به نمایش بگذارند.

امروز حریف کشور ایران و دشمن ملت به‌پاخاسته ایران هم در داخل دچار ضعف است و هم در خارج از مرزهای خود به‌ویژه در غرب آسیا به شدت متزلزل است. آن‌ها می‌خواهند از منطقه فرار کنند. امروز دشمن صهیونیستی در داخل مرزهای خود محبوس جبهه مقاومت است. امروز ضربات جوانان یمنی بالای سر قارون‌های خلیج‌فارس است. این وضعیت به ما به لحاظ عقلی صحنه رویارویی را در برابر دیدگان بیدارمان قرار می‌دهد و به این سؤال پاسخ می‌دهد که کدام طرف دعوا «پایِ دار» است و کدام سوی منازعه اصرار به مذاکره و توافق دارد!

اگر هوش دیپلماتیک وجود داشت، گربه‌رقصانی تحریم‌ها و بالا و پایین شدن ارز و طلا و اغتشاش در بازار را یک «تهدید» تلقی نمی‌کردیم، آن‌هم به قیمت تحریف تاریخ. برخی هنوز اصرار دارند پرچم مذاکره را به بهانه «صلح امام حسن(ع)» و امثال این حرف‌ها در اهتزاز نگه دارند!

خدا رحمت کند شهید حاج‌قاسم سلیمانی را که می‌فرمود: آن مقدار فرصت که در تهدیدها وجود دارد، در خود فرصت‌ها وجود ندارد. ما می‌توانستیم تهدید، تحریم و تحقیر آمریکایی‌ها را یک فرصت تلقی کنیم و از دل آن‌ها قدرت ملی را به سمت وحدت و همگرایی هدایت کنیم. قدرت نظامی خود را ارتقاء دهیم که با تدبیر رهبری می‌توانیم و تهدید تحریم‌های اقتصادی را به سمتی هدایت کنیم که به قله‌های رفیع خودکفایی و استقلال اقتصادی برسیم.

دستگاه‌های تبلیغاتی و ارتش امپریالیستی رسانه‌های غرب و نوکران آن‌ها در داخل تبلیغ می‌کنند که ما ناگزیر از «توافق پایِ دار» هستیم، در حالی که قضیه کاملا برعکس است!‌ آن‌ها هستند که در وضعیت «توافق پایِ دار» قرار دارند. اگر نبودند، این‌همه از قدرت نظامی و نفوذ منطقه ایران در هراس نبودند.

آمریکا باید خدا را شکر کند که اغلب فقهای شیعه، «جهاد ابتدایی» را در عصر غیبت جایز نمی‌دانند، والا خدا می‌داند چه به روزگار آن‌ها می‌آوردیم.

آمریکا باید خدا را شکر کند رهبری به عنوان یک فقیه جامع‌الشرایط، تولید جنگ‌افزارهای کشتارجمعی و سلاح اتمی را حرام می‌داند، والا ایران همان مسیری را می‌رفت که کره‌شمالی در دستیابی به قدرت هسته‌ای،‌آن را طی کرد.

قدرت نظامی ایران، یک قدرت دفاعی است که در صورت حمله دشمن تحمیلی، سریع به «قدرت تهاجمی» تبدیل می‌شود. استکبار جهانی خوب این را می‌فهمد، حتی می‌فهمد اگر دولت و ملت ایران در هماوردی کم بیاورد، خداوند پشت و پناه ملت ایران است. آن هنگام که ایران در اوج ضعف بود، خود خدا دفاع و حمایت از مؤمنین و انقلابیون ملت را تقبل فرمود. آن‌ها این واقعیت را در واقعه طبس تجربه کردند.

ای‌کاش کسانی که هر از چندی سخن از مذاکره و گفت‌وگو با دشمن را مطرح می‌کنند، این حقیقت را در ‌می‌یافتند که ملت ایران یک ملت قدرتمند است. ارتش، سپاه و بسیج در اوج آمادگی و مجهز به سلاح‌های متعارف در زمین، هوا و دریاست که در ثانیه و به‌هنگام هر شرارتی را پاسخ می‌دهد. اقتصاد ایران یکی از ۱۷ اقتصاد برتر جهان است. اگر یک کمی کارآمدی و تدبیر توام با صبر، حوصله و مهارت بود،‌ به راحتی اخلال در بازار جمع می‌شد.

آن‌ها باید بدانند ترامپ در موقعیت «توافق پایِ دار» است. زمان به نفع آمریکا حرکت نمی‌کند. ترامپ می‌خواهد با یک اراده عمروعاصی و با مهندسی معکوس به دولت ایران بفهماند ما در موقعیت «توافق پایِ دار» هستیم. این یک توهم است، دولت آمریکا باید هرچه زودتر در مقابل ملت ایران زانو بزند، والا روزهای سختی را در درون و بیرون خود در پیش دارد.

آمریکا محور شرارت در جهان است. ارتش آمریکا یک نیروی تروریستی است. به قول چامسکی، ترور سردار سلیمانی نشان داد آمریکا «یاغی» است. تکلیف ما در برخورد با یاغی در اسلام روشن است. فکر کردن به مذاکره با یاغی نشانه ترس و خلاف عقلانیت است. آن‌ها که فکر می‌کنند راه‌‌حل مشکلات اقتصادی، مذاکره است و مشکلات اقتصادی راه‌حل سیاسی دارد، سخت در اشتباه هستند. بر این مبنا رفتند به «توافق پایدار» برسند، سر از «توافق پایِ دار» درآوردند و بزرگ‌ترین خسارت را به کشور زدند.

انتهای پیام/


برگزاری ترحیم غلامعباس توسلی با وجود منع مراسمات و تجمعات

به گزارش جامعه نیوز:

 برگزاری ترحیم غلامعباس توسلی با وجود منع مراسمات و تجمعات

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، قرار است مراسم ختم غلامعباس توسلی از عناصر نهضت آزادی فردا (سه شنبه ۶ آبان ماه) در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران با حضور مسعود نیلی ریاست این دانشگاه برگزار شود.

این در حالی است که به‌دلیل شیوع و گسترش ویروس کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، ماه‌هاست که از مردم خواسته شده از برگزاری مراسمات ختم برای درگذشتگان خودداری کنند.

گفته می شود که برای حضور عموم در این مراسم اقدام به ارسال دعوت نامه های به برخی از عناصر فتنه سال ۸۸ که ممنوعیت حضور در دانشگاهها را دارند نیز شده تا از تعطیلی کرونایی و خلوتی محیط دانشگاه برای برگزاری مراسم یادبود استفاده شود.

انتهای پیام/


بررسی سوالات نمایندگان از زنگنه/ ۵ نماینده به‌طور مشروط قانع شدند

به گزارش جامعه نیوز:

 بررسی سوالات نمایندگان از زنگنه/ ۵ نماینده به‌طور مشروط قانع شدند

به گزارش خبرگزاری فارس، مالک شریعتی نیاسر سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در تشریح جلسه امروز (دوشنبه ۵ آبان ماه) کمیسیون انرژی از بررسی سوالات ۵ نماینده از وزیر نفت در این کمیسیون خبر داد و گفت: در  این جلسه برخی از نمایندگان از توضیحات وزیر قانع شدند و سوالات برخی دیگر با ارائه فرصت مراعا ماند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به تشریح سوالات نمایندگان از بیژن نامدار زنگنه پرداخت و افزود: علی‌اکبر کریمی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس که از پاسخ‌های وزیر نفت قانع شد، علت عدم موافقت وزیر نفت را با تکمیل طرح پالایشگاه ستاره خلیج فارس را جویا شد و گفت؛ باتوجه به آمادگی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) برای اجرای آخرین مرحله از طرح پالایشگاه ستاره خلیج فارس و آماده بودن مقدمات کار و نیاز شدید کشور به اجرای این طرح، علت عدم موافقت شما با تکمیل طرح پالایشگاه مذکور چیست؟

وی با بیان اینکه جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس نیز در رابطه با پیگیری سوال نخست خود فرصت ۱۵ روزه به وزیر نفت داد، گفت: این نماینده در رابطه با پیگیری کمبود گاز مایع در سطح کشور علی‌الخصوص در روستاهای فاقد پروژه گازرسانی، وزیر نفت را مورد سوال قرار داد.

شریعتی با بیان اینکه محمودزاده برای پیگیری سوال دوم خود نیز فرصت ۱۵ روزه به وزیر نفت داد، ادامه داد: محمودزاده همچنین دلیل عدم برخورد با پیمانکاران متخلف در شرکت گاز را جویا شد و گفت؛ چرا در واگذاری پروژه‌های گازی قانون و مقررات رعایت نشده و بعضی از پیمانکاران به خاطر ارتباط با مسئولان امر شرکت گاز انتخاب و در حین اجرا از تخلفات آن‌ها چشم‌پوشی می‌شود؟ دلیل تبعیض در گازرسانی بین روستاها و استان های کشور چیست و چرا در شرق و غرب کشور بهره مندی از گاز در کمترین مقدار خود است؟

به گفته نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی “دلیل تعلل شرکت گاز در اجرای پروژه‌های گازرسانی جدید و خط تغذیه در مناطق روستایی استان آذربایجان غربی و شهر مهاباد چیست؟” سوال دیگر نماینده مهاباد بود که جهت پیگیری آن فرصت دو هفته‌ای به وزیر نفت و مسئولان مربوطه داد.

مالک شریعتی افزود: محمودزاده همچنین دلیل کم‌کاری در اجرای پروژه‌های جدید گازرسانی در شهرستان مهاباد را مطرح کرد و با ارائه فرصت دو هفته‌ای به وزیر نفت جهت پیگیری این مهم گفت؛ چرا در اجرا و احداث ایستگاه‌های گاز شهری و روستایی و گازرسانی به صنایع و علمک گازی و اجرای حفرات داخلی و خطوط تغذیه گاز در شهرستان مهاباد به شدت کم کاری می‌شود؟

وی با بیان اینکه جلال رشیدی کوچی نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی، دلیل توقف طرح گازرسانی به منطقه کامفیروز شهرستان مرودشت را مطرح کرد، گفت: این نماینده مشروط به برگزاری جلسه جهت پیگیری موضوع تا یک ماه آینده از پاسخ‌های زنگنه قانع شد.

سخنگوی کمیسیون انرژی همچنین در تشریح سوال خود (مالک شریعتی) از وزیر نفت ـ که به مدت ۲ ماه جهت پیگیری ازسوی مسئولان امر مرعا ماند ـ بیان کرد: توضیح در خصوص چگونگی رفع معضل عدم فروش و عدم ذخیره میعانات گازی برای ممانعت از خسارت ۳ میلیارد دلاری و عدم خدشه به رفاه مردم به دلیل کمبود گاز در زمستان ضروری است.

این نماینده مجلس در تشریح یکی از سوالات علیرضا ورناصری نماینده مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی، توضیح داد: سهم ناچیز ۴ شهرستان حوزه انتخابیه‌ از صنایع پتروشیمی، وضعیت تاسف بار ساکنین منطقه آلوده به نفت و گاز مسجد سلیمان، سهم کم ۴ شهرستان استان خوزستان از صنایع پایین دستی پتروشیمی، وضعیت نامناسب مخاذن نفتی مسجدسلیمان و هفتکل و دیگر مناطق تحت پوشش و پیامد کاهش تولید و اجرای طرح بازیافت مخاذن (ازدیاد برداشت) با توجه به کاهش فشار مخاذن منطقه- محور سوال نخست این نماینده بود. که پاسخ‌های وزیر وی را به صورت مشروط قانع کرد.

به گفته وی طرح ساماندهی گاز فلر، مصرف بهینه سوخت، استراتژی انتقال گاز به عنوان اهرم اساسی،عوارض آلایندگی شهرداری، عدم اجرای جامع طرح طبقه بندی مشاغل، طرح اصلاح اساسنامه شرکت ملی گاز ایران و سپردن مدیریت منابع گازی به شرکت گاز، وضعیت تجارت گاز در خاورمیانه و … محور سوال دوم ورناصری بود که از پاسخ‌های وزیر در رابطه با این سوال نیز قانع شد.

به گفته شریعتی ضرورت توجه به بازار صادرات گاز، اساسنامه شرکت ملی گاز ایران، عدم اجرای جامع طرح طبقه بندی مشاغل، عوارض آلایندگی، افزایش قدرت سیاسی با انتقال گاز، عدم مصرف بهینه سوخت، طرح ساماندهی و جمع آوری گازهای فلر نیز به عنوان دیگر سوال نماینده مردم مسجد سلیمان مراعا ماند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه نماینده مسجد سلیمان دلیل عدم ایمن سازی خطوط انتقال گازهای ترش از چاه‌های مجاور مسجد سلیمان به پتروشیمی راضی ماهشهر را نیز جویا شد، گفت: به گفته ورناصری که از پاسخ‌های وزیر به این سوال نیز قانع شد، خصوصی‌سازی صنعت راهبردی حفاری موجب نگرانی و اعتراض خانواده بزرگ حفاری است، معیشت هزاران خانواده از طریق حفاری محقق می شود، انتظار می رود این موضوع محقق شود.

انتهای پیام/


دولتمردان فرانسه دست از بازی خطرناک توهین به پیامبر اسلام(ص) بردارند

به گزارش جامعه نیوز:

 دولتمردان فرانسه دست از بازی خطرناک توهین به پیامبر اسلام(ص) بردارند

به گزارش خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در اظهاراتی مواضع اسلام ستیزانه رئیس جمهور فرانسه و حمایت او از انتشار کاریکاتورهای موهن علیه رسول اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) را محکوم کرد.

سرلشکر پاسدار محمد باقری اظهار داشت: اظهارات ضد حقوق بشری امانوئل مکرون در حمایت از تداوم انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز علیه پیامبر گرامی اسلام (صلی الله و علیه و آله و سلم)، که او آن را حمایت از ارزشهای سکولاریسم توصیف کرده است، بار دیگر ماهیت مدعیان دروغین حقوق بشری را عیان ساخت و نشان داد بر خلاف قواعد و اصول بین المللی، آنها کمترین توجهی در احترام به ادیان الهی ندارند، به گونه‌ای که در هیچ یک از اسناد حقوقی و بین المللی نمی توان بهانه‌ای برای توهین به ادیان دیگر یافت.

وی تاکید کرد: حال جای تعجب است که دولت‎های غربی از جمله دولت فرانسه که گروه‌های تکفیری و تروریستی نظیر داعش، ساخته و پرداخته‎ی دست آنهاست و بویی از اسلام ناب محمدی را نبرده‌اند، می‎خواهند اقدامات وحشیانه‌ تروریستی را به دین رحمت، حکمت و عقلانیت، یعنی اسلام عزیز نسبت دهند.

سرلشکر باقری ضمن تاکید بر ناکارآمدی و شکست سیاست‎های لیبرال دموکراسی در غرب افزود: دولت فرانسه که طی دو سال گذشته به دلیل چالش‎های داخلی اعمال سیاست های تبعیض آمیز در پایین‌ترین سطح مقبولیت قرار داشته و همچنان با جنبش‌های اعتراضی ملت خود دست و پنجه نرم می‌کند، این بار برای سرپوش نهادن بر ناکارآمدی خود، در تدارک لایحه‎ای برای محدود کردن فعالیت مسلمانان در این کشور است، تا به زعم خود با افراط‌گرایی مبارزه کند، حال آنکه این توجیه نابخردانه کمترین نسبتی با مشکلات داخلی فرانسه ندارد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بار دیگر ضمن محکومیت اقدام دولت و رئیس جمهور فرانسه در اهانت به پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله و سلم) و محدودیت‌های پیش‌بینی شده برای مسلمانان در این کشور، از نخبگان فکری و اندیشمندان جهان خواسته است، ضمن توصیه به حاکمان و دولتمردان فرانسه (که پشت ماسک‎های سیاسی، آشکارا به نقض حقوق بشر و حقوق شهروندی و توهین به ادیان الهی می‌پردازند) از آنها بخواهند این بازی خطرناک را کنار بگذارند و بیش از این با عواطف، علایق و احساسات دینی ملت‌ها، به خصوص بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان بازی نکنند.

انتهای پیام/


ضرورت تقویت فعالیت بین‌المللی کشور برای پایان درگیری قره‌باغ

به گزارش جامعه نیوز:

 ضرورت تقویت فعالیت بین‌المللی کشور برای پایان درگیری قره‌باغ

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گزارش کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی امروز بررسی شد.

ابوالفضل عمویی سخنگوی این کمیسیون در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، اظهار داشت: پیرو ادامه درگیری در مرزهای شمال غربی کشور و ادامه درگیری بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان، عصر امروز آخرین تحولات حول موضوع قره باغ در کمیته روابط خارجی کمیسیون با حضور نمایندگانی از وزارتخانه های امور خارجه، کشور و اطلاعات و  فرماندهی مرزبانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 

وی افزود: متاسفانه این درگیری، تهدیداتی را برای جمهوری اسلامی به همراه  داشته که از جمله انها اصابت تعداد بالایی راکت و خمپاره به داخل سرزمین ماست.

عمویی ادامه داد: نمایندگان دستگاه ها در این جلسه گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه فعالیتشان ارایه دادند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در جلسه کمیته ضمن تاکید بر همکاری بین دستگاهی، بر ضرورت تقویت فعالیت بین المللی کشورمان جهت پایان سریعتر این درگیری، حل و فصل صلح امیز موضوع و پیگیری منافع ملی جمهوری اسلامی ایران تاکید شد.

انتهای پیام/


معرفی سامانه آنلاین لجستیک و باربری کشور در کمیسیون عمران مجلس

به گزارش جامعه نیوز:

 معرفی سامانه آنلاین لجستیک و باربری کشور در کمیسیون عمران مجلس

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در تشریح نشست عصر امروز کمیسیون متبوعش اظهار داشت: جلسه امروز کمیسیون به موضوع حمل و نقل جاده ای به ویژه مسئله حمل کالا اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه در نشست امروز معاونان وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری حضور داشتند، افزود: با پیگیری های صورت گرفته تا حدی مشکلات کامیون‌داران حل شد.

رضایی ادامه داد: در نشست امروز مسئولان مربوطه، گزارشی را درباره برنامه های سازمان راهداری برای بهبود وضعیت حمل و نقل کالا ارائه کردند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: همچنین در ادامه جلسه سازمان راهداری اقدام به معرفی سامانه آنلاین لجستیک و باربری کشور کرد، این سامانه وظیفه رصد آنلاین حمل کالا را برعهده دارد.

انتهای پیام/


کمیسیون امنیت ملی مجلس، مواضع مکرون را درباره اسلام‌گرایی محکوم کرد

به گزارش جامعه نیوز:

 کمیسیون امنیت ملی مجلس، مواضع مکرون را درباره اسلام‌گرایی محکوم کرد

ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در تشریح نشست عصر امروز کمیسیون متبوعش اظهار داشت: در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، چندین دستور مورد بحث و تبادل نظر گرفت. 

وی افزود: در بررسی تحولات روز جهانی، اقدامات توهین آمیز و ضداسلامی در کشور فرانسه و مواضع رئیس جمهور این کشور درباره اسلام گرایی با ابراز انزجار اعضای کمیسیون مواجه شد. 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: کمیسیون امنیت ملی ضمن محکوم کردن اقدامات علیه شخصیت پیامبر اعظم اسلام (ص)، با روند جهانی مخالفت با مواضع آقای مکرون اعلام همراهی کرد. همچنین کمیسیون از دولت و وزارت امور خارجه خواست که اقدام واکنشی لازم را صورت دهد. 

عمویی همچنین تصریح کرد: در جلسه امروز همچنین نماینده هیات اعزامی کمیسیون جهت بررسی مباحث مرزی و امنیتی به استان سیستان و بلوچستان، ضمن ارائه گزارشی از این بازدید میدانی، از وضعیت منطقه مرزی در شهرستان زابل و دیوارهای مرزی در منطقه سیستان ارایه داد. همچنین با رای اکثریت اعضا سوال اقای دهمرده نماینده مردم زابل از وزیر محترم کشور ملی تشخیص داده شد که با قانع نشدن نماینده زابل، این سوال به صحن علنی ارسال شد. 

وی ادامه داد: در این جلسه و در ادامه بررسی طرح تشکیل سازمان پدافند عامل، ۳ ماده از این طرح هم با حضور نمایندگان ستاد کل نیروهای مسلح و دستگاه های دولتی ذیربط پس از بررسی، مورد تصویب قرار گرفت. در صورت نهایی شدن یک بند دیگر این طرح در جلسات آتی کمیسیون، این متن جهت بررسی به صحن علنی ارسال خواهد شد. 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خاتمه عنوان کرد: در این جلسه بررسی مقدماتی لایحه اصلاح قانون نحوه استفاده از خانه های سازمانی ارتش هم در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی آغاز شد که بررسی مواد ان در کمیسیون ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/


تأکید نایب‌رئیس مجلس بر تسهیل همکاری‌های بانکی ایران و عراق

به گزارش جامعه نیوز:

 تأکید نایب‌رئیس مجلس بر تسهیل همکاری‌های بانکی ایران و عراق

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خانه‌ملت، امیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و عراق عصر امروز (دوشنبه، ۵ آبان ماه) با نصیر عبدالمحسن عبدالله سفیر عراق در تهران دیدار و گفت و گو کرد.

قاضی زاده هاشمی در ابتدای این دیدار با اشاره به اشتراکات دیرینه تاریخی و فرهنگی دو ملت گفت: ارتباطات تاریخی و پایدار دو ملت پشتوانه محکمی برای توسعه و گسترش مناسبات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی میان دو کشور است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: تشکیل گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و عراق نشان دهنده علاقمندی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ارتقای سطح مراودات دوستانه و برادرانه با کشور عراق است.

وی با تأکید بر اهمیت تبادلات اقتصادی میان تجار و بازرگانان دو کشور خواستار رفع موانع بانکی موجود شد و اظهارکرد: توانمندی‌های فراوانی در ایران و عراق به ویژه در استان‌های مرزی و هم‌جوار وجود دارد که باید با تسهیل همکاری‌های بانکی در راستای منافع دو ملت از آن بهره برد.

قاضی زاده هاشمی در بخش دیگری از سخنانش بر همکاری مشترک دو کشور در امر مبارزه با شیوع ویروس کرونا تأکید کرد و افزود: همکاری‌های بهداشتی، درمانی و دارویی میان مراکز بهداشتی ایران و عراق می‌تواند به کاهش و از بین بردن ویروس کرونا کمک فراوانی کند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خواستار، افزایش تعاملات هرچه بیشتر مراکز علمی و دانشگاهی در ایران و عراق، تبادل استاد و دانشجو، همکاری میان نهادهای امنیتی در مبارزه با تروریسم و گروه‌های تروریستی و رایزنی و گفتگوهای مستمر مقامات سیاسی و پارلمانی در موضوعات منطقه‌ای و بین المللی فیمابین شد.

سفیر عراق در تهران: دولت و پارلمان عراق از توسعه مناسبات با ایران استقبال می‌کند

در ادامه این دیدار نصیر عبدالمحسن عبدالله سفیر عراق در تهران ارتباطات عراق و جمهوری اسلامی ایران را روابطی نمونه در میان کشورهای منطقه دانست و گفت: دولت و پارلمان عراق از هرگونه طرح و اقدامی برای توسعه مناسبات با جمهوری اسلامی ایران استقبال و حمایت می‌کند.

وی با تأکید بر تقویت مناسبات اقتصادی و بازرگانی فیمابین بیان داشت: تشکیل کمیته‌ای مشترک از فعالان و متخصصان اقتصادی ایرانی و عراقی می‌تواند بستر گسترش همکاری‌های فیمابین و رفع موانع موجود را فراهم کند.

نصیر عبدالمحسن عبدالله در پایان بر تبادل نظرات و گفتگو میان مقامات عالیرتبه دو کشور، توسعه توریسم زیارتی و سلامت تأکید کرد.

انتهای پیام/


کنکور نظام قدیم باید یکسال دیگر تمدید شود

به گزارش جامعه نیوز:

 کنکور نظام قدیم باید یکسال دیگر تمدید شود

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس، احمد نادری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود در توئیتر مطلبی درباره تمدید کنکور نظام قدیم منتشر کرد.

متن مطلب نماینده مردم تهران در مجلس درباره تمدید کنکور نظام قدیم به شرح زیر است:

طبق صحبتی که امروز با همکاران خوبم در کمیسیون آموزش و تحقیقات داشتم، فردا ان شاالله گزارش اینجانب از وضعیت ‎تمدید کنکور نظام قدیم ارائه و در این مورد تصمیم گیری خواهد شد. 

گزارش معتقد است که با توجه به جمیع شرایط، کنکور نظام قدیم بایستی یکسال دیگر تمدید شود.

13990805000758 Test NewPhotoFree - کنکور نظام قدیم باید یکسال دیگر تمدید شود

 

انتهای پیام/