رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
  • الإثنين ۴ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 18 January
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  FATF با وضعیت فعلی‌اش نه تنها برای ما سود ندارد بلکه زیانبار است جعفر قادری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: پیوستن ایران به کنوانسیون‌های FATF با وضعیت فعلی که ما بخواهیم به تعهداتمان عمل کنیم ولی هیچ تضمینی برای دستری ما […]

به گزارش جامعه نیوز:

 FATF با وضعیت فعلی‌اش نه تنها برای ما سود ندارد بلکه زیانبار است

جعفر قادری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: پیوستن ایران به کنوانسیون‌های FATF با وضعیت فعلی که ما بخواهیم به تعهداتمان عمل کنیم ولی هیچ تضمینی برای دستری ما به بازارهای بین المللی وجود نداشته باشد برای ما فایده‌ای ندارد.

وی افزود: از سوی دیگر با توجه به شرایط تحریمی که ما در آن قرار داریم، پیوستن به FATF باعث می‌شود راه‌های دور زدن تحریم‌ها در اختیار دشمن قرار بگیرد و نه تنها پیوستن به این کنوانسیون‌ها برای ما فایده‌ای ندارد بلکه زیانبار هم هست.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر بنا باشد ما به کنوانسیون‌های FATF بپیوندیم و هیچ حق تحفظی برای ما وجود نداشته باشد، پیوستن به این کنوانسیون‌ها بی‌فایده و حتی دارای هزینه و خسارت است.

قادری خاطرنشان کرد: مجلس پیش از این نظرش را در باره پیوستن به این کنوانسیون‌ها اعلام کرده و حال کار رسیدگی به این لوایح در مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال انجام است.

وی در پایان گفت: پیوستن به کنوانسیون‌های FATF زمانی برای ما مفید خواهد بود که ما در قابل انجام تعهداتمان بتوانیم به صورت قعطی از امتیازات آن نیز برخوردار باشیم، نه آنکه انجام تعهدات از جانب ما قطعی باشد و ما نتوانیم به بهانه‌های واهی از مزایای آن استفاده کنیم.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


این خبر را هم ببینید:  نوید افکاری نتوانست رضایت اولیای دم را جلب کند و قصاص شد

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها