پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
5.5 میلیون نفر از معتادان تزریقی در دنیا مبتلا به هپاتیت C هستند - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

۵.۵ میلیون نفر از معتادان تزریقی در دنیا مبتلا به هپاتیت C هستند

به گزارش جامعه نیوز:

 ۵.۵ میلیون نفر از معتادان تزریقی در دنیا مبتلا به هپاتیت C هستند

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، الکساندر فدولوف نماینده دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل در تهران در نشست تخصصی دبیرکل ستاد با نمایندگان سیاسی مقیم و‌ وابستگان نظامی مستقر در تهران، گفت: این نشست، فرصت مناسبی برای ‌هم‌اندیشی نمایندگان کشورهاست تا شاهد تبادل نظر در خصوص معضل جهانی قاچاق مواد مخدر باشیم.

وی در ادامه پیام دبیرکل سازمان ملل به مناسبت روز جهانی مبارزه با موادمخدر را قرائت کرد و گفت: مقابله با مواد مخدر نیازمند مشارکت و مسؤولیت همه کشورهاست؛ چرا که کل کشورهای دنیا با آن درگیر هستند.

نماینده دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل در تهران بیان کرد: بیش از ۳۵ هزار نفر در دنیا دارای اختلالات روانی ناشی از مواد مخدر هستند و تعداد افرادی که در سال ۲۰۱۸ سوء مصرف مواد مخدر داشته‌اند، نسبت به سال گذشته‌ آن، ۳۰ درصد افزایش داشته‌اند.

فدولوف افزود: متآمفتامین‌ها و کوکائین در دسترس‌ترین مواد در دنیا هستند و نیمی از ۱۱ میلیون نفری که در جهان اعتیاد تزریقی دارند، دارای بیماری هپاتیت C هستند.

وی بیان کرد: مخاطرات و پیامدهای ناشی از مصرف موادمخدر به خاطر فقر و انگ افزایش یافته است و بحران بیماری کووید ۱۹ نیز چالش‌های این حوزه را تشدید کرده و بهداشت را تحت الشعاع قرار داده است.

نماینده دفتر UNODC بیان کرد: شعار سالروز جهانی مبارزه با موادمخدر با عنوان «دانش بیشتر، مراقب بهتر» نشان‌دهنده اهمیتی است که باید به این معضل جهانی داشت تا راهکار متوازنی برای مراقب افراد در دنیا ارائه دهیم.

این خبر را هم ببینید:  به‌جای خرید واکسن کرونا از خارج به توانمندی دانشمندان خودمان تکیه کنیم

فدولوف از ایران برای حمایت از دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل در تهران قدردانی کرد و خواستار همکاری‌های گسترده‌تر بیشتر شد.

انتهای پیام/