رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹
  • السبت ۱۲ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Saturday 28 November
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  ۳۰ شرکت دولتی با هزار و ۵۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه/ برخی از این شرکت‌ها تا ۵۰ درصد تخلف دارند حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه نیمه آبان باید گزارش عملکرد شرکت‌های دولتی در سال گذشته […]

به گزارش جامعه نیوز:

 ۳۰ شرکت دولتی با هزار و ۵۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه/ برخی از این شرکت‌ها تا ۵۰ درصد تخلف دارند

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه نیمه آبان باید گزارش عملکرد شرکت‌های دولتی در سال گذشته و برنامه‌ها برای سال بعدی به مجلس ارائه شود، گفت: طبق آیین‌نامه داخلی مجلس این گزارش باید به کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ارائه و سپس از طریق این کمیسیون به دیوان محاسبات ارسال شده و گزارش آن ظرف ۲۰ روز در صحن مجلس مطرح شود تا لایحه بودجه سال آینده مورد استفاده قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۱۳۰ شرکت دولتی داریم، گفت: حدود ۳۰ شرکت ۸۵ درصد کل بودجه سال گذشته یعنی هزار و ۵۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه را گرفتند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه شرکت‌های آب و فاضلاب، نفت و گاز از جمله این شرکت‌ها هستند، گفت: در بررسی‌های اولیه نشان داده شده برخی از این شرکت‌ها در انجام فعالیت‌های خود در سال گذشته تا ۵۰ درصد انحراف دارند.

حاجی دلیگانی اظهار داشت: مجلس یازدهم باید با دقت این مسئولیت را مدنظر قرار دهد که شرکت‌هایی که مأموریتی هستند دچار انحراف مالی نشوند.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: دیوان محاسبات باید با دقت اینها را بررسی و جمع‌بندی کند و ضمن رسیدگی به تخلفات این شرکت‌ها پیشنهادات خود را برای اصلاحات بودجه سال آینده ارائه کند.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها