پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
290 نفر از جانبازان کردستانی واکسن کرونا دریافت کردند/اولویت‌بندی جانبازان برای دریافت کرونا - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

۲۹۰ نفر از جانبازان کردستانی واکسن کرونا دریافت کردند/اولویت‌بندی جانبازان برای دریافت کرونا

به گزارش جامعه نیوز:

 ۲۹۰ نفر از جانبازان کردستانی واکسن کرونا دریافت کردند/اولویت‌بندی جانبازان برای دریافت کرونا

محمد احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: همزمان با آغاز واکسیناسیون کرونا از اسفند ۹۹ در استان، ۲۰۰ نفر از جانبازان قطع نخاعی، جانبازان دو قطع عضو به بالا، جانبازان دو چشم نابینا و جانبازان شیمیایی حاد و والدین دو شهید به بالا واکسن کرونا دریافت کردند.

وی تصریح کرد: در مرحله دوم که از هفته اول اردیبهشت آغاز شده است، تمام جانبازان ۵۰ تا ۷۰  درصد واکسن کرونا دریافت می‌کنند و تا این لحظه ۹۰ نفر از ۶۱۲ جانباز ۵۰ تا ۷۰ درصد استان واکسن دریافت کرده‌اند و مابقی در حال دریافت واکسن هستند.

وی افزود: در این مرحله تمام جانبازان و ایثارگران دارای بیماری صعب‌العلاج طبق سند ملی واکسیناسیون وزارت بهداشت و درمان واکسن کرونا دریافت می‌‌کنند.

معاون بهداشت و درمان اداره‌کل بنیاد شهید استان کردستان خاطرنشان کرد: این عزیزان با ارائه مدارک پزشکی خود در مراکز بهداشتی و درمانی خارج از نوبت واکسن خود را دریافت کنند.

احمدی اضافه کرد: براساس  سند ملی واکسیناسیون وزارت بهداشت و درمان والدین شهید و همسران شهدا و جانبازان بالای ۷۵ سال هم در این مرحله می‌توانند واکسن کرونا دریافت کنند.

وی گفت: افراد زمین‌گیر که امکان مراجعه به مراکز درمانی نداشته باشند هم بدون هیچ مشکلی با هماهنگی‌های لازم با مراکز درمانی از طریق خود بنیاد در منزل واکسن کرونا دریافت خواهند کرد.

معاون بهداشت و درمان اداره‌کل بنیاد شهید استان کردستان افزود: در مرحله بعد با اعلام وزارت بهداشت و درمان جانبازان ۲۵ تا ۴۹ درصد  که ۳ هزار و ۱۰۶ نفر هستند در اولویت قرار می‌گیرند و واکسن کرونا دریافت خواهند کرد.

این خبر را هم ببینید:  تاکید پوتین بر لزوم رعایت دقیق آتش‌بس در قره‌باغ

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۱