پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

۲۰۰ هزار مسکن مهر در انتظار انشعاب و تکمیل/ سازمان‌های دولتی زمین‌های زیادی را احتکار کرده‌اند

به گزارش جامعه نیوز:

 ۲۰۰ هزار مسکن مهر در انتظار انشعاب و تکمیل/ سازمان‌های دولتی زمین‌های زیادی را احتکار کرده‌اند

عباس گودرزی نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره التهاب بازار مسکن وافزایش قیمت خانه اظهار داشت: اگر در حوزه مسکن کم کاری و بی‌توجهی صورت گیرد ممکن است ۴ سال بعد آثار آن را ببینیم؛ بحران فعلی نشانه عدم اهمیت به حوزه مسکن در طول ۶ تا ۷ سال گذشته است. ضمن اینکه متاسفانه دولت نه تنها برنامه جدیدی در این حوزه عملیاتی نکرد بلکه طرح‌های گذشته را هم مزمت کرده و آنرا تکمیل نکردند.

گودرزی گفت: ای کاش دولت بعد از آنکه طرح جدیدی برای رفع کمبودهای خانه در کشور نداشت  لااقل ۱۱۲ هزار مسکن مهر که در کشور وجود دارد و آماده انشعاب است را تکمیل می‌کرد ضمن اینکه ۶۱ هزار واحد مسکن مهر هم نیمه تمام است که اگر دولت مسکن مهر نیمه تمام و منتظر انشعاب را تکمیل می‌کرد و به بهره‌برداری می‌رساند و تکمیل می‌کرد بخشی از التهاب بازار کاسته می‌شد.

وی افزود: ‌دولت مکلف است مسکن مهر نیمه تمام را سریع‌تر تکمیل کند ضمن اینکه اگر دولت اراده کند ظرفیت لازم در کشور وجود دارد که مشکل مسکن در کوتاه مدت حل شده و سرو سامان پیدا کند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس خاطرنشان کرد: دولت طبق قانون باید یک میلیون مسکن می‌ساخت که عملا فقط ۳۰۰ هزار مسکن ساخته است که ما عملا شاهد کمبود میلیون‌ها واحد خانه در کشور هستیم.

گودرزی گفت:‌ طبق اصل ۳۱ قانون اساسی وظیفه دولت است که برای مردم و در شان آنان مسکن تهیه کرده و یا زمینه این کار را فراهم کند اما دولت این کار را نکرده است. 

این خبر را هم ببینید:  واشنگتن دی سی یا پاستور؛ آدرس مشکلات داخلی کجاست؟

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: ۵۰ تا ۷۰درصد ارزش ساخت مسکن مربوط به زمین است و متاسفانه برخی افراد و نهادها زمین زیادی را احتکار کرده‌اند. ضمن اینکه در خیلی از شهرها طبق آمار استخراج شده میلیون‌ها متر مربع زمین مربوط به سازمان‌ها، ارگان‌ها، و دستگاه‌ها، بانک‌ها و مؤسسات احتکار شده است.

گودرزی گفت: زمین‌‌های احتکار شده یا باید به بازار عرضه شود و یا باید زمینه ساخت وساز خانه در آنجا فراهم شود و یا اینکه در صورت نگهداری این زمین‌ها باید مالیات سنگین پرداخت شود.

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *