رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، دو پروژه مهم آبرسانی در هرمزگان شامل افتتاح فاز نهایی آب شیرین‌کن ۱۰۰ هزار مترمکعبی بندرعباس و سامانه انتقال و تصفیه خانه سد سرنی شهرستان میناب پیش از ظهر امروز با دستور روحانی رییس جمهور به بهره برداری رسید. کلنگ احداث تصفیه خانه میناب توسط رئیس جمهور در اسفند […]

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، دو پروژه مهم آبرسانی در هرمزگان شامل افتتاح فاز نهایی آب شیرین‌کن ۱۰۰ هزار مترمکعبی بندرعباس و سامانه انتقال و تصفیه خانه سد سرنی شهرستان میناب پیش از ظهر امروز با دستور روحانی رییس جمهور به بهره برداری رسید.

کلنگ احداث تصفیه خانه میناب توسط رئیس جمهور در اسفند ماه سال ۹۶ زده به زمین زده شده بود که امروز به بهره برداری نهایی رسید.

 آب شیرین‌کن ۱۰۰ هزار مترمکعبی بندرعباس، با آبرسانی به جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر در چهار شهر، ۹ شهرک و ۲۵ روستا با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و با خرید تضمینی دولت ساخته شده است که در ۵ فاز ۲۰ هزار متر مکعبی در ۱۸ ماه اخیر به تدریج به بهره برداری رسید.

در این فاز جدید که امروز افتتاح شد، ۶۰ هزار مترمکعب از ظرفیت این آب شیرین‌کن افتتاح شد و تا پیش از این نیز ظرفیت ۴۰ هزار مترمکعب به بهره‌برداری رسیده بود.

به گفته فریدون همتی استاندار هرمزگان، اجرای ۳۳ کیلومتر خط انتقال از آب شیرین کن تا مخازن داماهی بندرعباس، احداث مخزن ۳۰ هزار مترمکعبی داماهی و احداث پست برق از جمله اقداماتی است که در این پروژه صورت گرفته است.

همچنین پروژه سامانه انتقال و تصفیه خانه سد سرنی شهرستان میناب با هدف تأمین آب شرب مناسب برای این شهرستان نیز که برای ساخت آن ۴۳۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده به بهره‌برداری رسید.

ظرفیت تصفیه خانه میناب ۲ متر مکعب در ثانیه است و اشتغال ایجاد شده در زمان اجرا ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۴۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم بوده است.

این خبر را هم ببینید:  فیلم| نواختن نقاره شادی در حرم رضوی در شب عید فطر

سد سرنی علاوه بر تأمین نیاز آب شرب به میزان ۱۲ میلیون متر مکعب در سال، چهار میلیون متر مکعب آب در راستای حفظ تعادل سفره های آب زیرزمینی در شهرستان میناب را تأمین خواهد کرد.

انتهای پیام/ ۸۸۰۵۵


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها