رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یکی از اعضای کمیساریای حقوق بشر عراق امروز (چهارشنبه) آماری را در مورد تعداد قربانیان عراقی که در نتیجه عملیات تروریستی طی سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ میلادی کشته شده‌اند، اعلام کرد. «علی البیاتی» در گفت‌وگو با شبکه روسیا الیوم گفت: تروریسم برای هدف قرار دادن دوباره استان‌هایی که قبلا […]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یکی از اعضای کمیساریای حقوق بشر عراق امروز (چهارشنبه) آماری را در مورد تعداد قربانیان عراقی که در نتیجه عملیات تروریستی طی سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ میلادی کشته شده‌اند، اعلام کرد.

«علی البیاتی» در گفت‌وگو با شبکه روسیا الیوم گفت: تروریسم برای هدف قرار دادن دوباره استان‌هایی که قبلا صحنه عملیات آن بوده بازگشته است و به سختی یک روز بدون عملیات تروریستی و قربانیان جدید می‌گذرد.

وی با اشاره به اینکه تعداد قربانیان سالانه  تروریسم از ۶۰۰ نفر فراتر می‌رود، گفت:  چهار، پنج درصد از مرگ و میرها در عراق به دلیل عملیات تروریستی است و این درصد بالایی است و نیاز به درمان واقعی دارد.

البیاتی همچنین بر ضرورت یافتن راه حل‌های واقعی در مبارزه با تروریسم، اتخاذ سازوکارهای بین المللی و تغییر استراتژی‌های سنتی و معمول تاکید کرد.

وی ادامه داد:  استراتژی بین المللی برای مبارزه با تروریسم  متکی به چهار رکن اساسی است که از بین بردن تروریسم را تضمین می‌کند  و شامل درمان شرایطی است که به گسترش تروریسم کمک می‌کند، جلوگیری و مبارزه با افراط گرایی،  تقویت توانایی‌های دولت و رعایت حقوق بشر است.

البیاتی گفت: اطمینان از احترام به حقوق بشر و حاکمیت قانون دو رکن اساسی برای مبارزه با تروریسم است، اما بخش کوچکی از این دو رکن در عراق محقق شده است با وجود اینکه عراق از کشورهایی بوده که بیش‌ترین خسارت را از تروریسم خورد و هزینه زیادی در این زمینه متحمل شده است.

انتهای پیام/ص


این خبر را هم ببینید:  وزیر دفاع ترکیه: اظهارات بایدن درباره ارامنه، تحریف تاریخ است

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها