رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May

به گزارش جامعه نیوز:  ۹۵ درصد تویسرکانی‌ها کارت هوشمند ملی دریافت کردند حسنعلی ده‌پهلوان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تویسرکان با اشاره به صدور کارت هوشمند ملی در مدت زمان حدود ۱۰ سال اخیر اظهار کرد: بیش از ۹۵ درصد مردم شهرستان تویسرکان کارت هوشمند ملی دریافت کردند. وی با بیان اینکه دو […]

به گزارش جامعه نیوز:

 ۹۵ درصد تویسرکانی‌ها کارت هوشمند ملی دریافت کردند

حسنعلی ده‌پهلوان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تویسرکان با اشاره به صدور کارت هوشمند ملی در مدت زمان حدود ۱۰ سال اخیر اظهار کرد: بیش از ۹۵ درصد مردم شهرستان تویسرکان کارت هوشمند ملی دریافت کردند.

وی با بیان اینکه دو سال اخیر صدور کارت هوشمند ملی به دلیل تحریم‌ها طولانی شده در حالی که قبلا صدور کارت نهایتا یک ماه زمان می‌برد اضافه کرد: از سال ۹۸ تاکنون مدارک حدود ۴ هزار نفر برای صدور کارت هوشمند ملی ارسال شده؛ اما هنوز تحویل ما نشده است.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان تویسرکان با اشاره به اینکه حدود ۲ هزار کارت هوشمندملی صادر شده که مردم برای دریافت این کارت‌ها به ثبت احوال مراجعه نکردند خاطرنشان کرد: همزمان با صدور کارت هوشمند ملی برای صاحب کارت پیامک ارسال شده و در صورت عدم مراجعه فرد برای دریافت کارت هوشمندملی بعد از ۶ ماه مجدد با پیامک اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی کاربردهای تعریف شده برای کارت هوشمند ملی را ۴۹ کارایی دانست که بسیاری از آن‌ها کاربردی شده افزود: امروز برای انجام بسیاری از کارها از جمله دریافت خدمات بانکی، گذرنامه و.. داشتن کارت هوشمند ملی الزامی است.

ده‌پهلوان با اشاره به اینکه افرادی که هنوز کارت هوشمند ملی آن‌ها صادر نشده، می‌توانند برای دریافت خدمات کد رهگیری دریافتی به هنگام ثبت‌نام را ارائه دهند بیان کرد: کسانی که هنوز برای گرفتن کارت هوشمند ملی اقدام نکرده‌اند با در دست داشتن شناسنامه به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند.

این خبر را هم ببینید:  4 گزینه تاتنهام برای سرمربیگری اعلام شد؛ اولویت با ناگلس مان

وی با بیان اینکه هزینه ثبت‌نام کارت هوشمند ملی همان ۴۵ هزار تومان بوده و هنوز افزایش پیدا نکرده است گفت: صفر تا صد کار ثبت‌نام به منظور تعویض کارت ملی بر عهده دفاتر پیشخوان است.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان تویسرکان با تاکید بر اینکه تویسرکان سال ۹۸ جایگاه نخست صدور کارت هوشمندملی استان همدان و حتی رتبه برتر کشور را از آن خود کرد گفت: خوشبختانه هم‌اکنون جایگاه اول صدور کارت هوشمندملی را از آن خود دارد.

وی با تاکید بر اینکه طبق تجربه سال‌های گذشته اصل شناسنامه و شماره ملی برای مشارکت در انتخابات کافی است، هنوز دستورالعملی در این خصوص اعلام نشده،  تاکید کرد: اگر کسی شناسنامه ندارد از هم‌اکنون برای گرفتن شناسنامه المثنی به اداره ثبت احوال مراجعه کند.

 انتهای پیام/۸۹۰۱۰


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها