رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۴ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 26 February
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  ۴۵۰ میلیون دلار برای واردات نهاده‌های دامی ارز دادند اما وارداتی انجام نشد به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمد جواد عسکری نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در برنامه یک روز تازه شبکه پنجم سیما اظهار داشت: متاسفانه هم اکنون واردات نهاده‌های دامی به دست افرادی خاص افتاده است […]

به گزارش جامعه نیوز:

 ۴۵۰ میلیون دلار برای واردات نهاده‌های دامی ارز دادند اما وارداتی انجام نشد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمد جواد عسکری نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در برنامه یک روز تازه شبکه پنجم سیما اظهار داشت: متاسفانه هم اکنون واردات نهاده‌های دامی به دست افرادی خاص افتاده است و آنها از طریق رانت و واسطه با موضوع نهاده‌های دامی مرتبط شده‌اند.

وی افزود: به گفته بانک مرکزی در سال گذشته ۴۵۰ میلیون دلار ارز باید در اختیار واردکنندگان نهاده‌های کشاورزی قرار می‌گرفت و با آنکه این ارز با نرخ دولتی به آنها داده شد اما وارداتی شکل نگرفته و وارد نشد.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: سیستم نظارتی ایراد دارد و مجلس و مسئولان این مشکل را اعلام کرده و حتی نمایندگان مجلس به رئیس بانک مرکزی اعلام کردند که باید سیستم اصلاح شود. 

وی با اشاره به دیدار روز گذشته اعضای کمیسیون کشاورزی با رئیس قوه قضاییه گفت: این ایراد را احصا کرده‌ایم و روز گذشته به آیت الله رئیسی این ایراداتی را اعلام و گفتیم باید سیستم نظارتی ورود کند.

عسکری خاطرنشان کرد: بانک مرکزی به مأموریت خود به خوبی عمل نمی‌کند چرا که وقتی از آنها سوال می‌کنیم می‌گویند که به هر کسی که معرفی کرده‌اند ارز داده‌ایم ولی آنها باید توضیح دهند که با چه مبنایی ارز کشور را داده‌اند. 

وی افزود: وظیفه بانک مرکزی آن است که وقتی ارز داد خروجی بعد از اعطای ارز را هم بگیرد و پاسخگو باشد برای مثال بررسی کند که اگر امروز فلان مقدار ارز را برای واردات یک محصول دادند آیا با نظارت لازم می‌توانند بررسی کنند که محصول وارد کشور و بندرگاه شده و یا به دست تولیدکننده رسیده است؟ به نظر می‌رسد که سیستم اداری و بروکراسی کشور مشکل اساسی دارد. 

این خبر را هم ببینید:  دعوت بسیج دانشجویی دانشگاه شریف از مردم و دانشگاهیان برای حضور در تجمع امروز

انتهای پیام/ 


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها