پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
۳۷۸۰ نوجوان مؤذن در پویش «هم‌صدای آسمان» شرکت کردند - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

۳۷۸۰ نوجوان مؤذن در پویش «هم‌صدای آسمان» شرکت کردند

به گزارش جامعه نیوز:

۳۷۸۰ نوجوان مؤذن در پویش «هم‌صدای آسمان» شرکت کردند

محمدجواد توسلی مسئول اجرایی پویش هم‌صدای آسمان مرکز مأوا در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس اظهار داشت: مرکز مأوا از ابتدای ماه مبارک رمضان با همکاری شبکه پویا فراخوان پویش هم‌صدای آسمان را با محوریت اذان گفتن نوجوانان در خانه یا نقاط مختلف شهر و کشور اعلام کرد که تعداد ۳ هزار و ۷۸۰ ویدئو از اذان گفتن نوجوانان در پشت بام‌ها، بالکن خانه‌ها یا نقاط مختلف شهر به این پویش ارسال شد.

وی افزود: در قالب این پویش، علاوه بر پخش روزانه ویدئوهای ارسالی مخاطبان از شبکه پویا و فضای مجازی در یک ماه گذشته، تعداد ۱۰ جایزه ۱۰ میلیون ریالی به قید قرعه به شرکت‌کنندگان تقدیم خواهد شد. قرعه‌کشی بین شرکت‌کنندگان انجام شده است و اسامی این ۱۰ نفر در روزهای آتی از شبکه‌های تلویزیونی اعلام خواهد شد.

استقبال فراوان نوجوانان از اذان گویی

توسلی تصریح کرد: با توجه به شرایط تعطیلی اماکن مذهبی و زیارتی و همچنین تعطیلی مساجد در ایام شیوع ویروس کرونا، پیش‌بینی چنین استقبالی را از این پویش در ماه رمضان نداشتیم، اما برای جالب بود که کودکان و نوجوانان در هرجایی که باید رودربایستی را کنار می‌گذارند و موقع اذان در جایگاه‌های مختلف و مکان‌های متنوع به اذان گفتن و یادآوری نماز و یاد خدا می‌پرداختند.

مسئول اجرایی پویش همصدای آسمان مرکز ماوا در ادامه افزود: در مدت زمانی که مشغول اجرای این پویش بودیم، ویدئوهای خاصی ارسال شد که به محض انتشار آن‌ها در فضای مجازی با استقبال خیلی گسترده‌ای مواجه شد که یک نمونه آن پاکبان عزیزی بود که هنگام اذان صبح در خیابان به اذان گفتن پرداخت و همچنین ویدئوی ارسالی کودکی که به همراه مادرش در متروی تئاتر شهر در وقت اذان ظهر با صدای بسیار زیبا و دلنشین به گفتن اذان پرداخت.

این خبر را هم ببینید:  سرلشکر باقری: فداکاری‌های امیر «پورداراب» مایه افتخار نیروهای مسلح است

فیلم اذان گفتن پاکبان تهرانی را اینجا مشاهده کنید:

 

 

وی با اشاره به ارسال ۳ هزار و ۷۸۰ ویدئو از اذان گفتن از سوی مخاطبان گفت: ما در قرعه‌کشی نهایی بین ویدئوهای ارسال شده، اصلاً داوری نکردیم و تمام عزیزانی را که برای ما ویدئو ارسال کرده بودند، در قرعه کشی شرکت دادیم و اسامی برندگان در روزهای آتی اعلام خواهد شد.

اجرای مرحله دوم پویش هم‌صدای آسمانی

توسلی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به کم‌کاری‌هایی که در حوزه فرهنگ سازی اذان از سوی نهادهای مسئول با آن مواجه هستیم و همچنین استقبال خوب نوجوانان از این طرح در نظر داریم، مرحله دوم پویش همصدای آسمان را با شرایط جدید آغاز کنیم که ان‌شاءلله اطلاع رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/