پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

۳۰ نوعروس سمنانی با یاری خادمیاران رضوی راهی خانه بخت شدند

به گزارش جامعه نیوز:

 ۳۰ نوعروس سمنانی با یاری خادمیاران رضوی راهی خانه بخت شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، محمدامین حقیقت مسؤول کانون‌های خدمت رضوی استان سمنان صبح امروز در حاشیه مراسم اهدای جهیزیه به نوعروسان، از اهدای ۳۰ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند استان خبر داد و گفت: تأمین جهیزیه نوعروسان نیازمند یکی از سیاست‌های حمایتی بنیاد کرامت رضوی است که با مشارکت خیران و کمک‌های مردمی در قالب طرح‌های مختلف انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه جهیزیه‌های اهدایی شامل لوازم ضروری منزل از یخچال، اجاق گاز، لباس‌شویی و سایر وسایل موردنیاز است، افزود: هر سری جهیزیه با هزینه‌ای بالغ بر ۱۰۰ میلیون ریال تهیه و به نوعروسان اهدا شده است.

حقیقت تصریح کرد: دبیرخانه کانون‌های خدمت رضوی استان در کنار تمام فعالیت‌هایی که برای رفع فقر و توانمندسازی خانواده‌های نیازمند دارد، در امر مهم تسهیل ازدواج جوانان نقش‌آفرینی می‌کند.

مسؤول کانون‌های خدمت رضوی استان سمنان رفع مشکلات معیشتی محرومان را یکی از اولویت‌های اصلی این کانون برشمرد و افزود: برگزاری این‌گونه برنامه‌ها در شرایط آسیب‌های ناشی از کرونا برای کمک به جوانان نیازمند استان ضروری است.

حقیقت اجرای طرح «سفره‌ای به وسعت ایران» را یکی دیگر از فعالیت‌های در حال اجرای دبیرخانه کانون‌های خدمت رضوی استان برشمرد و عنوان کرد: در این طرح هر خادمیار با تقبل هشت بسته کمک معیشتی به ارزش ۵۰۰ هزار تومان آن را در بین محرومین و نیازمندان توزیع می‌کند.

وی ابراز امیدواری کرد: ۲۶ هزار بسته کمک معیشتی در قالب این طرح در بین نیازمندان استان توزیع شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسن رستمیان، رئیس حوزه‌های علمیه استان سمنان نیز زندگی اهل‌بیت (ع) را آمیخته با خدمت به نیازمندان توصیف کرد و گفت: کمک به محرومان در سیره اهل‌بیت (ع) وجود داشته و حتی اکنون که در عصر غیبت هستیم در سیره امام زمان (عج) هم وجود دارد.

این خبر را هم ببینید:  ضرغامی: نگاهم به اضلاع میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، برابر و متعادل است

مسؤول شورای هماهنگی کانون‌های خدمت رضوی استان سمنان با اشاره به روایتی از امام رضا (ع) که فرمودند «هر کس می‌خواهد به ما خدمت و صله‌ای داشته باشد آن را به شیعیان ما برساند.» عنوان کرد: خوشا به حال شما عزیزان که در این مسیر قرار گرفتید و مدال خادمی امام را به گردن آویخته‌اید. این افتخار که در جایگاه خادمی امام رضا (ع) بتوانیم به نیازمندان خدمت کنیم بسیار ارزشمند است.

وی رفع مشکلات مؤمنان نیازمند را نزد خداوند بسیار والا توصیف کرد و افزود: امام رضا (ع) در حدیثی می‌فرمایند «هر کس بتواند مشکل مؤمنی را مرتفع نماید اثر آن را خواهد دید و خداوند متعال مشکلات دنیا و آخرت او را اصلاح می‌نماید.»

رستمیان با اشاره به حدیثی از امام رضا (ع) در خصوص حق مؤمن بر مؤمنی دیگر بیان کرد: یکی از حقوقی که انسان‌های مؤمن بر گردن هم دارند مواسات مالی است. یعنی در مال خود فرد نیازمندی را شریک قرار می‌دهند.

رئیس حوزه‌های علمیه استان سمنان، مواسات را کاری بسیار دشوار بیان کرد و گفت: اگر حقیقت مواسات در جامعه پیاده شود دیگر مشکلی وجود نخواهد داشت و این، همان اتفاقی است که در زمان حضرت ولی‌عصر (عج) خواهد افتاد. افراد واجبات مالی که متعلق به فقراست، را در اختیار دارند و به دنبال محرومان جهت ادای این واجب دینی خواهند بود.

رستمیان ادخال سرور در بین نیازمندان را بعد از انجام واجبات از برترین اعمال برشمرد و عنوان کرد: بعد از انجام واجبات، عملی صالح‌تر از ادخال سرور بین مسلمین وجود ندارد.

وی ضمن ابراز خرسندی از کانون‌های خدمت رضوی به خاطر این حرکت ارزشمند در تهیه جهیزیه نوعروسان، بر همیاری کلیه اقشار جامعه برای رفع نیازهای نیازمندان تأکید کرد.

این خبر را هم ببینید:  انتشار مجدد بوی گاز بدبو در عسلویه/ مراجع قضایی ورود کنند

انتهای پیام/۷۴۰۰۱/م/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *