پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
۲۵ درصد سهام گروه توسعه ملی در بورس عرضه می‌شود - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

۲۵ درصد سهام گروه توسعه ملی در بورس عرضه می‌شود

به گزارش جامعه نیوز:

۲۵ درصد سهام گروه توسعه ملی در بورس عرضه می‌شود

عباس معمارنژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد عرضه سهام سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی در نماد «وبانک» گفت: هفته گذشته ۶۳ درصد از سهام وبانک را در بورس عرضه کردیم، اما برایش مشتری پیدا نشد و قرار است دوباره در هفته آینده عرضه شود.

وی همچنین گفت: قرار است سهام شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی تا ۲۵ درصد در بازار ارائه و شناور شود. 

معمارنژاد افزود: سهام این سرمایه‌گذاری از سوی بانک ملی و سایر سهامداران در بورس ارائه می‌شود. 

معاون بیمه و بانک وزارت اقتصاد همچنین گفت: هفته گذشته نیز بلوک ۱۷ درصدی شرکت سرمایه گذاری امید در بورس عرضه شد که آن هم مشتری پیدا نکرد، اما قرار است هفته آینده به میزان ۵۰ درصد بعلاوه یک سهم شرکت سرمایه گذاری امید در نماد وامید از طریق حراج در بورس به مزایده گذاشته شود. 

وی تاکید کرد: دولت در راستای افزایش عمق بازار سرمایه و افزایش سهام شناور بورس و نیز عمق بخشیدن به بازار می‌خواهد هم سهام شرکت‌های زیر مجموعه بانک‌ها را در بورس ارائه کند و هم تا سقف ۲۵ درصد سهام شناور در بورس اقدام کند و به بازار سرمایه عمق ببخشد. 

13990508000599 Test NewPhotoFree - 25 درصد سهام گروه توسعه ملی در بورس عرضه می‌شود
وضعیت وبانک در بورس

به گزارش فارس، در حال حاضر میزان ۱۸ درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی در نماد وبانک در بازار اول تابلوی اصلی بورس تهران حضور دارد و ارزش روز این شرکت به بیش از ۴۴ هزار و ۶۰۶ میلیارد تومان می‌رسد. 

این خبر را هم ببینید:  جزئیات جدید از حادثه کلینیک سینا مهر/278 ملک پرخطر در شمال تهران

همچنین شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید در نماد وامید در بورس حضور دارد که ۶ درصد از سهام آن شناور بوده و ارزش روز این شرکت به بیش از ۱۲۹ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

پیش از این فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در مجلس اعلام کرده بود: باقیمانده سهام وامید و نیز باقیمانده سهام «وبانک» به ترتیب تا پایان خرداد و تیرماه ۹۹ از طریق بورس به مردم عرضه می‌شود که تاکنون این امر به فعلیت نرسیده است.

13990508000603 Test NewPhotoFree - 25 درصد سهام گروه توسعه ملی در بورس عرضه می‌شود
وضعیت وامید در بورس

انتهای پیام/ب