پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
۱۰ عنوان پرفروش‌ امیرکبیر در بهار کرونایی/6 بر 4 به نفع مولفان ایرانی - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

۱۰ عنوان پرفروش‌ امیرکبیر در بهار کرونایی/۶ بر ۴ به نفع مولفان ایرانی

به گزارش جامعه نیوز:

۱۰ عنوان پرفروش‌ امیرکبیر در بهار کرونایی/۶ بر ۴ به نفع مولفان ایرانی

به گزارش خبرگزاری فارس، کتاب‌های «خال سیاه عربی» اثر حامد عسکری، «صد سال تنهایی» اثر گابریل گارسیا مارکز و «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» اثر مهدی آذریزدی، عنوان سه اثر پرفروش انتشارات امیرکبیر را در آخرین بهار قرن چهاردهم هجری خورشیدی به خود اختصاص دادند.

 بهار ۹۹ در حالی آغاز شد که حوزه نشر هم مانند دیگر حوزه‌های کسب و کار به شدت متاثر از بحران کرونا قرار گرفت. تلاش برای ادامه فعالیت از طریق ابزارهایی مانند فضای مجازی، تقویت فروش غیرحضوری، عرضه بسته‌های موضوعی و رونمایی مجازی از کتاب‌های چاپ نخست از راهکارهایی بود که در چنین شرایطی در دستور کار انتشارات امیرکبیر قرار گرفت.

«خال سیاه عربی» که در رتبه نخست فروش بهار ۹۹ انتشارات امیرکبیر قرار گرفته از آثار چاپ اول است که در میانه اردیبهشت ۹۹ و اوج بحران کرونا به طور مجازی رونمایی شد. این کتاب سفرنامه حج تمتع حامد عسکری به سرزمین وحی است که در کمتر از یک ماه به چاپ پنجم رسید.

«صد سال تنهایی» اثر گابریل گارسیا مارکز با ترجمه بهمن فرزانه در رتبه دوم پرفروش‌ها قرار گرفت. جدیدترین چاپ این اثر زمستان سال گذشته با طرح جلد قدیمی آن راهی بازار شده بود. «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» اثر مرحوم مهدی آذریزدی هم که در ۸ جلد منتشر شد در رتبه سوم پرفروش‌های بهار ۹۹ قرار گرفت. جدیدترین چاپ این مجموعه هم در قطع جدید در بهار جاری راهی بازار شده است.

شازده کوچولو اثر فرانتس اگزوپری ترجمه محمد قاضی، اصول و فلسفه تعلیم و تربیت تالیف علی شریعتمداری، قلعه حیوانات اثر جروج ارول ترجمه امیر امیرشاهی، کودک من تالیف جواد فیض، خاطرات همفر ترجمه محسن مویدی، تغذیه کودک من تالیف جواد فیض و گزیده غزلیات شمس به کوشش دکتر محمدرضا شفیعی کدکنی هم در رتبه‌های چهارم تا دهم پرفروش‌های بهار ۱۳۹۹ شمسی انتشارات امیرکبیر قرار گرفتند. 

این خبر را هم ببینید:  اعلام برنامه‌های حرم حضرت عبدالعظیم (ع) در دهه کرامت

انتهای پیام/