پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
یک دلاری که ۸۴۰ هزار دلار فروخته شد! - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

یک دلاری که ۸۴۰ هزار دلار فروخته شد!

به گزارش جامعه نیوز:

 یک دلاری که ۸۴۰ هزار دلار فروخته شد!

به گزارش خبرنگار تجسمی خبرگزاری فارس به نقل از واشنگتن تایمز، یک مقام گفت: یک قطعه مس که در سال ۱۷۹۴ توسط ضرابخانه آمریکا در فیلادلفیا ضرب شد و نمونه اولیه پول این کشور نوپا بود، با قیمت ۸۴۰،۰۰۰ دلار  و بالاتر از پیش بینی کارشناسان حراج شد.

14000205000478 Test NewPhotoFree - یک دلاری که ۸۴۰ هزار دلار فروخته شد!

«اریک بردلی» سخنگوی حراج های میراث، گفت که سکه یک دلاری «No Stars Flowing Hair Dollar» حراج عصر جمعه با قیمت ۳۱۲،۰۰۰ دلار آغاز شد اما در کمتر از یک دقیقه، پیشنهاد مناقصه سریع سکه را به قیمت حراج نهایی خود یعنی ۸۴۰،۰۰۰ دلار رساند.

بردلی گفت: پیش بینی می شد این سکه که قبلاً متعلق به «باب سیمپسون» تاجر و رئیس رنجرهای تگزاس بود، از ۳۵۰ تا ۵۰۰ هزار دلار فروخته شود.

14000205000477 Test NewPhotoFree - یک دلاری که ۸۴۰ هزار دلار فروخته شد!

در حالی که شباهت زیادی به دلار نقره ای دارد که بعداً در فیلادلفیا ضرب شد، اما بی ستاره بودن این گونه سکه ها ارزش آن را به عنوان نمونه های اولیه سکه دلار بسیار بالاتر می برد. پیش از این جیکوب لیپسون از مزایده میراث فرهنگی گفت که سکه های بی ستاره توسط مجموعه داران و موسسات به عنوان نمونه های اولیه و الگوی نمونه های نقره ای بعدی محسوب می شوند.

14000205000490 Test NewPhotoFree - یک دلاری که ۸۴۰ هزار دلار فروخته شد!

قسمت روی این سکه که به عنوان الگو شناخته می شود، موهای پرتره لیبرتی و تاریخ ۱۷۹۴ را نشان می دهد، در حالی که در قسمت پشت سکه یک عقاب کوچک را روی یک سنگ در داخل یک تاج گل نشان می دهد. نمونه های بی ستاره مشابه این سکه، بخشی از مجموعه سکه شناسی موسسه ملی اسمیتسونیَن را تشکیل می دهند.

این خبر را هم ببینید:  بازدید سرزده رئیس کل دادگستری استان مرکزی از حوزه‌های قضایی دلیجان و محلات

با ادامه روند ضرب اولین دلار سکه نقره ای ملی، این الگو فراموش شد.

لیپسون گفت: جمع آوری سکه ها، نادر بودن بی نظیر این میراث از محل اولین ضرابخانه فیلادلفیا که قبل از سال ۱۸۷۶ کشف شده را می رساند. اولین مالک سکه به این ترتیب تاریخچه آن را در اولین حراج خود در سال ۱۸۹۰ توصیف کرده است.

14000205000489 Test NewPhotoFree - یک دلاری که ۸۴۰ هزار دلار فروخته شد!

لیپسون گفت، این الگو دارای پوسیدگی است و در شرایط کامل نیست، احتمالاً به این دلیل که در محل ضرابخانه اصلی دفن شده است. برخی خراش ها و علائم دیگری بر روی سطوح قهوه ای آن وجود دارد. به گفته خانه حراج، این سکه هنری و عتیقه تا کنون هشت بار معامله شده است.

سیمپسون ۷۳ ساله در سال ۲۰۰۸ آن را به همراه سکه های دیگر خریداری کرد تا به مجموعه بزرگ خود اضافه کند.

وی گفت: من فکر می کنم از سکه ها باید تقریباً به عنوان یک اثر هنری قدر دانسته شوند. من بیش از اندازه از این سکه ها لذت می برم.

14000205000483 Test NewPhotoFree - یک دلاری که ۸۴۰ هزار دلار فروخته شد!

انتهای پیام/