رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۶ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 18 May

به گزارش جامعه نیوز:  یک‌هزار و ۱۷۰میلیارد ریال به شهرداری‌ها و دهیاری‌های کردستان پرداخت شد حسن سجودی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از سنندج با اشاره به اینکه پرداخت مالیات به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به‌ منظور آبادانی، توسعه و عمران شهرها و روستاها انجام می‌شود، اظهار کرد: این مهم موجب تحقق عدالت اجتماعی، […]

به گزارش جامعه نیوز:

 یک‌هزار و ۱۷۰میلیارد ریال به شهرداری‌ها و دهیاری‌های کردستان پرداخت شد

حسن سجودی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از سنندج با اشاره به اینکه پرداخت مالیات به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به‌ منظور آبادانی، توسعه و عمران شهرها و روستاها انجام می‌شود، اظهار کرد: این مهم موجب تحقق عدالت اجتماعی، توسعه اقتصادی و همچنین فرهنگ سازی مالیاتی می‌شود.

وی اضافه کرد: شهرداری‌های مرکزی سنندج با ۳۰۵ میلیارد ریال، سقز ۱۲۲ میلیارد و ۵۰ میلیون ریال، مریوان ۱۰۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال و شهرداری بانه هم با ۸۴ میلیارد و ۴۱۰ میلیون ریال بیشترین مبلغ را از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده دریافت کردند.

مدیرکل امور مالیاتی کردستان افزود: سال گذشته به 
شهرداری‌های قروه ۵۸ میلیارد و ۴۷۰ میلیون ریال، کامیاران ۴۲ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال، بیجار ۴۰ میلیارد ریال، دهگلان ۲۰ میلیارد ریال، دیواندره ۲۵ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال و به شهرداری سروآباد هم چهار میلیارد ریال از این محل پرداخت شده است.

سجودی یادآور شد: بیش از ۳۶۷ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال هم به حساب سایر نقاط شامل شهرهای کوچک، روستاهای فاقد دهیاری و روستاهای دارای دهیاری در استان واریز شده است.

وی عنوان کرد: نرخ مالیات بر ارزش‌افزوده ۹ درصد است که مطابق قانون شامل ۶ درصد مالیات و سه درصد عوارض ارزش‌افزوده است که هر ماه این عوارض وصول شده به طور مستقیم به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واریز می‌شود.
 
انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۲


این خبر را هم ببینید:  واکنش معاون مالی دانشگاه صنعتی اصفهان به پاداش‌ها نجومی/ پاداش‌ها بر اساس قانون بوده است

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها