رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 58 خبر


  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 17 April
جامعه نیوز

به گزارش جامعه نیوز: یادداشت محمدرضا سنگری| مدیری که سهمی برای خودش قائل نبود به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس،‌محمدرضا سنگری از نویسندگان و پژوهشگران کشورمان در آستانه مراسم تکریم و معارفه حسن مومنی شریف و محمد مهدی دادمان مدیر جدید حوزه هنری یادداشتی را در اختیار خبرگزاری فارس قرار داده که در […]

به گزارش جامعه نیوز:

یادداشت محمدرضا سنگری| مدیری که سهمی برای خودش قائل نبود

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس،‌محمدرضا سنگری از نویسندگان و پژوهشگران کشورمان در آستانه مراسم تکریم و معارفه حسن مومنی شریف و محمد مهدی دادمان مدیر جدید حوزه هنری یادداشتی را در اختیار خبرگزاری فارس قرار داده که در ادامه می‌خوانید؛

وَلاَ یَکُونَنَّ الْمُحْسِنُ وَالْمُسِیءُ عِنْدَکَ بِمَنْزِلَه سَوَاء

مالک! مباد محسن و مسیء (درستکار و ستمکار) نزد تو یکسان باشند.

خوبان بی‌ادعا که مؤمنانه و فروتنانه رها از آفرین و نفرین‌ها سلوک و پویه می‌کنند هماره محبوب قلب‌هایند. این وعده خداست که زیست مومنانه و صالحانه مودت آفرین باشد، إِنَّ اَلَّذِینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا اَلصّالِحاتِ سَیَجْعَلُ لَهُمُ اَلرَّحْمنُ وُدًّا.

سال‌هاست حوزه هنری و اهالی هنر و ادبیات آشنای چهره‌ای صمیمی، مردمی، متواضع، مخلص و کاربلد هستند که عاشقانه خود را وقف تعالی و گسترش فرهنگ و ارزش‌های اسلام و انقلاب کرده است و در این سال‌ها نه در دامن غوغاییان غلطیده و نه در پی نامی و نانی و نشانی بوده است.

توفیق، تأثیرگذاری و مقبولیت و محبوبیت جناب آقای محسن مؤمنی شریف را در چند ویژگی ایشان می‌توان جست‌و‌جو کرد.

نخست آن که هیچگاه به من، به خویش میدان نداده است، هیچگاه سهمی برای خویش قائل نبوده است و به شیوه انبیاء که من الناس، للناس، فی الناس‌اند، مردمی، خاکی، متواضع، ساده زیست و رها و حر زیست کرده است. در برنامه همه‌گاه و همه جا حاضر بوده است، بی‌آلایش و افاده آن سان که شیوه مرضیه کمال یافتگان است. او خاضعانه همه را تحویل می‌گرفت با همه گرم و صمیمی بود و عنوان میان او و دیگران دیوار نکشید.

این خبر را هم ببینید:  حسینی: دولتمردان درباره وضعیت معیشتی مردم پاسخگو باشند

دوم آن که اهل فضل و دانش است. قلمروهای کاری خودش را خوب می‌شناسد، مطالعه مستمر و پیوند مطالعات حوزوی و دانشگاهی متون دیروزی (متون تاریخی، عرفانی و ادبی) و امروزی (تازه‌ترین منشوارت ایران و حتی کشورهای منطقه) از وی شخصیتی ساخته است که در بحث‌ها، جلسات و مجامع در اولین برخورد چهره می‌نمایاند.

سوم آن که اهل مراقبه و محاسبه دائمی بوده و هست این را در رفتار و حالات او می‌توان یافت. التزام به عبادات، مستحبات و تعبد و تشرع همراه با معرفت و ادراک عمیق از وی شخصیتی ممتاز و متمایز ساخته است. حضور در برنامه‌هایی چون اعتکاف مناسک دینی و مذهبی، التزام به قرآن (قرائت و تدبر) ادعیه و دیگر متون و ارادت و محبت به اهل بیت (ع) زندگی محسن مؤمنی شریف را برکت و روشنی و وسع ویژه بخشیده است.

چهارم پرکاری، وقت گذاری، پیگیری، خستگی ناپذیری روحی و معنوی است که علیرغم حجم سنگین کارهای روزانه هرگز کسالت و رخوت در سلوک و رفتار او دیده نمی‌شود.

آقای مؤمنی شریف نمونه‌ای ستودنی و ارجمند از مدیریت مخلصانه و عاشقانه، معرفت مدارانه و فرازمند و ترازمند در منظومه مدیریت علوی است. پیروز آزمون‌های سرفرازانه در مبارزات عصر انقلاب، در جبهه‌های نبرد هشت ساله و در آزمون بزرگ مدیریت است.

باید قدردان و سپاسگزارخدمات درخشان و فراوان و فرامونش ناشدنی این انسان الهی و انقلابی و مردمی بود. امیدوارم با فراغتی که پس از بازنشستگی می‌یابد، مجال نگارش تجربه‌های سترگ بیست ساله‌اش در حوزه هنری را بیابد تا زمانی برای بزرگ شدن، نسل‌های بعدی فراهم آورد. شاید هم فرصتی فراهم شود تا همه آنان که «در کمین گل سرخ»اند، دسته گل‌های تازه‌تری را از باغبان محرم گل‌های سرخ دریافت کنند.

این خبر را هم ببینید:  ‌مجلس باید در موضوع بورس قوی وارد میدان شود

خداش در همه حال از بلا نگه دارد.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها