رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 6 May

به گزارش جامعه نیوز:  گفت‌وگوی وزاری خارجه قزاقستان و فرانسه؛ افغانستان محور مذاکرات به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «مختار تلئوبردی» وزیر امور خارجه قزاقستان و «ژان ایو له دریان» وزیر امور خارجه فرانسه در یک تماس تلفنی همکاریهای دوجانبه را مورد بررسی قرار دادند. طرفین در جریان این تماس تلفنی وضعیت کنونی و چشم […]

به گزارش جامعه نیوز:

 گفت‌وگوی وزاری خارجه قزاقستان و فرانسه؛ افغانستان محور مذاکرات

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «مختار تلئوبردی» وزیر امور خارجه قزاقستان و «ژان ایو له دریان» وزیر امور خارجه فرانسه در یک تماس تلفنی همکاریهای دوجانبه را مورد بررسی قرار دادند.

طرفین در جریان این تماس تلفنی وضعیت کنونی و چشم انداز همکاری دوجانبه در زمینه‌های سیاسی، تجاری و اقتصادی را بررسی و تشدید روابط بین دوایر دولتی و تجاری دو کشور اشاره کردند.

سران نهادهای دیپلماتیک دو کشور از برگزاری چهاردهمین جلسه کمیسیون بین دولتی همکاری‌های اقتصادی در «پاریس» و همچنین سفر هیئت وزارت خارجه فرانسه در ماه می سال جاری و امضا نقشه راه همکاری‌های تجاری و اقتصادی تا سال ۲۰۳۰ میلادی استقبال کردند.

علاوه بر این، ضمن بررسی مسائل بین المللی به توسعه اوضاع در افغانستان توجه ویژه شد.

شرکت‌های فرانسوی از بزرگترین سرمایه گذاران در اقتصاد قزاقستان به شمار می‌روند. حجم سرمایه گذاری آنها در اقتصاد قزاقستان از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۲۰ میلادی ۱۶.۶ میلیارد دلار برآورد شده است.

حجم تجارت متقابل بین قزاقستان و فرانسه در سال ۲۰۲۰ میلادی ۲.۸ میلیارد دلار را تشکیل داده که ۱.۸ میلیارد دلار از آن صادرات محصولات قزاقی و ۱ میلیارد دلار مابقی به واردات کالاهای فرانسوی مرتبط است.

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  پیام تهدیدآمیز تل‌آویو به حماس؛ «راکت‌ها قطع نشود، به غزه حمله می‌کنیم»

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها