پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
گزارش نشست مصوبه لغو تحریم‌ها | هشدار به مصادره شدن شهید فخری‌نژاد از سوی دولت - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

گزارش نشست مصوبه لغو تحریم‌ها | هشدار به مصادره شدن شهید فخری‌نژاد از سوی دولت

به گزارش جامعه نیوز:

 گزارش نشست مصوبه لغو تحریم‌ها | هشدار به مصادره شدن شهید فخری‌نژاد از سوی دولت

به گزارش خبرگزاری فارس، نشست بررسی مصوبه امروز مجلس شورای اسلامی با عنوان «طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت» عصر امروز با شرکت فریدون عباسی، رئیس سازمان انرژی اتمی در دولت دهم، حجت‌الاسلام سید محمود نبویان، غلامحسین رضوانی و علی خضریان نمایندگان مردم تهران و حجت‌الاسلام محمدتقی نقدعلی نماینده مردم اصفهان در مجلس در خبرگزاری فارس و در حضور اصحاب رسانه برگزار شد. 

ربیعی مراقب باشد دوباره قتل‌های زنجیره‌ای صورت نگیرد

در این نشست، سیدمحمود نبویان گفت: این طوری که می‌گویند آقای ربیعی سخنگوی دولت گفته است که مباحث هسته‌ای مربوط به شورای عالی امنیت ملی می شود و مجلس نمی‌تواند در آن دخالت کند من به آقای ربیعی توصیه می‌کنم شما فرد امنیتی هستی چرا به دولت آمده‌ای؟ مراقب باشید در زمان مسئولیت شما دوباره قتل‌های زنجیره‌ای صورت نگیرد.

وی افزود: نکته دوم اینکه شما در کار دیگران دخالت نکنید و فقط همین قیمت مرغ که بیش از ۳۰ هزار تومان است را درست کنیید. من به آقای ربیعی می‌گویم از سال ۹۲ آقای روحانی پرونده هسته‌ای را از شورای عالی امنیت ملی گرفت و به وزارت امور خارجه و آقای ظریف داد.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: از ابتدای پرونده هسته‌ای این موضوع در شورای عالی امنیت ملی بوده است که اتفاقا درست آن هم همین است به دلیل اینکه وزرای مختلف از وزیر کشور تا وزیر دفاع در آن حضور دارند و همه آنها می‌توانند در این موضوعات اظهار نظر کنند، تا اینکه در سال ۹۲ این پرونده از آنها گرفته شده است. آقای ربیعی مگر بحث هسته‌ای مربوط به شورای امنیت ملی نمی‌شوند چرا شما این پرونده را از شورای امنیت ملی گرفتید و به آقای ظریف دادید؟

این خبر را هم ببینید:  گاز و برق برای 30 درصد مردم رایگان می‌شود/ فروش نفت بدون توافق جدید افزایش می‌یابد/ صدور دستور خرید واکسن کرونا

اگر دولت، فخری‌زاده را مصادره کند، می‌گویم می‌خواستند با وی چه کنند؟

در ادامه، فریدون عباسی خاطرنشان کرد: یک اخطار به عناصر دولت می‌دهم که اگر بخواهند فخری‌زاده را حامی برجام جلوه دهید که اینکار را هم کرده اند و حرف خود را پس نگیرید من وارد عمل می شوم و آن‌وقت من به مطبوعات چیزهایی را خواهم گفت. کسی بنده را مخل امنیت ملی معرفی نکند نکاتی را میدانم در مورد آقای فخری زاده و کارهایی که دست داشتند و می خواست انجام دهند و تهدید می کنم اگر بخواهند این طایفه و قبیله برجامی، این شهید بزرگوار را برای مطامع خود مصادره کنند من اقدام شدیدی خواهم کرد من حاوی اطلاعات هستم و می‌گویم اینها با فخری زاده می خواستند چه کنند‌.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس افزود: مصوبه امروز مجلس برای بهبود زندگی مردم است و حربه برجامیان این است که این مصوبه می‌تواند تحریم بیاورد در حالی که عده‌ای سعی میکنند سایه جنگ را به سر کشور بیاورند. ما یک روشی را در این هفت سال رفتیم که منجر به مشکلات برای مردم شد و حالا هم می خواهیم مسیر دیگری برویم.

دولت، مجری است، نه تئوری‌پرداز

به گزارش فارس، غلامحسین رضوانی نماینده دیگر مردم تهران در مجلس هم در این نشست با اشاره به مخالفت دولت با مصوبه امروز مجلس، گفت: یکی از مصیبت‌ها این است که گاهی مجری در جایگاه تئوری‌پرداز می‌نشیند در حالی که دولت مجری است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا برای تصویب این مصوبه با شورای عالی امنیت ملی، هیات نظارت بر برجام و وزارت خارجه هماهنگی به عمل امده است یا خیر؟ گفت: بررسی این طرح در صلاحیت مجلس است. نظام، مکانیسم‌هایی را برای نهایی شدن این طرح و تبدیل آن به قانون دارد.

این خبر را هم ببینید:  «پناه» رونمایی شد/ رمانی که زنانه نبوده و هویت‌بخش است

نماینده تهران در مجلس خاطر نشان کرد: البته اینکه تمام چیزهایی که دبیرخانه شورای امنیت، سازمان انرژی اتمی و وزارت خارجه بخواهد را انجام دهیم، ‌خیر. اگر این طور باشد که اصلا مجلس نباید به دنبال مصوبه و طرح برود. 

این خبر در دست تکمیل است . . .