پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
گزارش سال ۹۹ تریبون، اولین گزارش حوزه رپورتاژ آگهی در ایران منتشر شد - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

گزارش سال ۹۹ تریبون، اولین گزارش حوزه رپورتاژ آگهی در ایران منتشر شد

به گزارش جامعه نیوز:

 گزارش سال ۹۹ تریبون، اولین گزارش حوزه رپورتاژ آگهی در ایران منتشر شد

هدف از گردآوری این گزارش، ایجاد شفافیت در آمار موجود در حوزه رپورتاژ آگهی به منظور کمک به کسب‌وکارها برای اجرای موفق‌تر و هدفمندتر کمپین‌های رپورتاژ آگهی‌شان است. در صورت تمایل می‌توانید فایل کامل گزارش سالانه تریبون را دانلود و مطالعه کنید.

این گزارش شامل ۵ فصل است و در فصل‌های مختلف آن عملکرد تریبون، رفتار کاربران، محتوای رپورتاژها و رسانه‌های تریبون بررسی شده‌است و به سوالاتی از جمله سوالات زیر پاسخ می‌دهد:

در سال گذشته کدام حوزه‌ها فعال‌تر بوده‌اند و حوزه‌های مختلف رپورتاژهای خود را با چه برنامه زمانی منتشر می‌کنند؟
موضوعات و نحوه لینک‌سازی رپورتاژها چگونه بوده‌است؟
انکرتکست‌های پرتکرار هر حوزه چه بوده است؟
فاکتورهایی سئویی و دسته‌بندی موضوعی یک رسانه در تقاضا و درآمد آن رسانه چه تاثیری دارد؟

 

نگاهی بر عملکرد تریبون در سال ۹۹

 

۱۶ میلیارد تومان صرفه‌جویی در هزینه، معادل ۴۹ بار انتشار رپورتاژ در کل رسانه‌های تریبون

با شیوع کرونا، تریبون تصمیم گرفت تا در حد توان خود از کسب‌وکارهای دیگر حمایت کند. در این راستا، ۷۶۱ رپورتاژ و مبلغی به ارزش ۹۵۳,۳۳۹,۶۳۱ تومان در سال ۹۹ به شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان و بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک هدیه داده شد. با انجام فعالیت‌های مشابه تریبون توانست مبلغی معادل ۱۶ میلیارد تومان در هزینه کاربران خود صرفه‌جویی کند.

 

۱۲۸ سال صرفه‌جویی، زمان کافی برای خواندن ۹۳۳ کتاب ۵۰ هزار کلمه‌ای

در سال گذشته تریبون توانسته با ایجاد بستری راحت و سریع برای پیگیری و مدیریت کمپین‌ها و نیز ارائه خدماتی مثل پایش خودکار لینک‌های رپورتاژ، زمانی به اندازه ۱۲۸ سال برای کاربران تبلیغ‌کننده خود ذخیره کند.

این خبر را هم ببینید:  کشف ۳۰۶ کیلوگرم مواد مخدر با همکاری پلیس سمنان

۳ میلیارد بازدید با سرویس جایگاه خبری تریبون در سال گذشته

تریبون در کنار انتشار رپورتاژ آگهی، در راستای پاسخ به نیاز کاربران، به خصوص برای کمپین‌های از جنس روابط عمومی و نیز کمک به برندینگ مجموعه‌ها، سرویس جایگاه خبری خود را معرفی کرد و در طول سال گذشته چندین بار آن را ارتقا داد. در سال ۹۹، تبلیغاتِ قرار گرفته در این جایگاه‌ها بیش از ۳ میلیارد بار بازدید داشته‌اند. در این میان تبلیغاتی که در حوزه‎های بورس و سرمایه‌گذاری، پزشکی و سلامت، گردشگری و تفریح بوده‌اند، بیشترین جذابیت را برای خوانندگان داشته‌اند.

رشد ۴۳۶ درصدی با انتشار بیش از ۲۳۰۰۰ رپورتاژ آگهی

تریبون در سال گذشته با انتشار ۲۳۱۱۱ رپورتاژ و مدیریت ۸۶۸۷ کمپین، رشد ۴۳۶ درصدی در تعداد رپورتاژهای منتشر شده‌اش را تجربه کرد. طبق آمار به دست آمده از روند ثبت‌نام تبلیغ‌کنندگان در تریبون، دیده می‌شود که در طول زمان کسب‌وکارهای بیشتری با این حوزه آشنا شده و به دنبال بستری برای مدیریت و انتشار کمپین‌هایشان بوده و هستند.

۸۷ درصد رشد درآمد بین دو نیمه سال

میانگین درآمد ماهانه رسانه‌های تریبون در نیمه دوم سال ۹۹ به نسبت نیمه اول سال، با رشد ۸۷درصدی به عدد ۳,۶۹۷,۴۳۸ تومان برای ۸۷۴ رسانه فعال رسید.

این مجموعه که از ابتدای فعالیت خود، شعار به‌صرفه‌ترین پلتفرم انتشار آگهی را برگزیده در تلاش است تا با ایجاد بستری مناسب و ایجاد شفافیت در قیمت‌ها و ساخت یک ارتباط بی واسطه میان کسب‌وکارها و رسانه‌ها، برای کاربران خود ارزش‌آفرینی کند.