پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
گزارش بورسی وزیر اقتصاد به هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

گزارش بورسی وزیر اقتصاد به هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام

به گزارش جامعه نیوز:

 گزارش بورسی وزیر اقتصاد به هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام

به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه بررسی عملکرد دستگاه های اجرایی در خصوص سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی میهمان اعضای هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام بود.

دراین نشست فرهاد دژپسند گزارشی از سیاست‌ها، رویکردها و برنامه‌های وزارت اقتصاد در راستای تحقق اهدافِ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ارائه کرد.

وزیر اقتصاد در تشریح عملکرد این وزارت خانه با بیان اینکه مسوولیت کارگروه‌های ملی مرتبط با اقتصاد مقاومتی بر عهده وزارت امور اقتصادی و دارایی است، از اصلاح سیاست‌گذاری‌های کلان متناسب با الزامات اقتصاد مقاومتی خبر داد.

وی همچنین در خصوص وظایف وزارت امور اقتصادی و دارایی در حوزه اقتصاد مقاومتی افزود: در بخش دیگر که اصالتا به این وزارتخانه مربوط می‌شود، برنامه‌ای کلان مشتمل بر دوازده عنوان پروژه اساسی طراحی شده و در حال اجرا است.

دژپسند، طراحی و استقرار خزانه داری الکترونیک، مولدسازی و مدیریت دارایی‌های دولت ، توسعه بازار سرمایه ، طرح جامع مالیاتی و اصلاح نظام گمرکی را از جمله این برنامه‌ها عنوان و تصریح کرد: ارزیابی مستمر و رصد دقیقی از اجرای این برنامه‌ها برمبنای برش سالیانه انجام می گیرد.

وی در ادامه به برخی از سوالات اعضای هیات عالی نظارت پاسخ داد.

براساس این گزارش، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که ریاست جلسه را برعهده داشت ضمن تاکید بر انجام اصلاحات ساختاری وزارت اقتصاد متناسب با اهداف سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، افزود: نکته اصلی این است که نتایج اقدامات صورت گرفته با انتظاراتی که از اقتصاد مقاومتی داریم فاصله زیادی دارد که باید با تحلیل درست به دنبال علت یابی این‌ مساله باشیم.

این خبر را هم ببینید:  4 میلیون و 700 هزار کارگر ایرانی هیچ گونه قراردادی ندارند/ بساط قرارداد سفید امضا را جمع می‌کنیم

رضایی ماهیت ورود هیات عالی نظارت به بررسی عملکرد دستگاه‌ها را بهبود بخشی و کمک به تحقق بیشتر اهداف سیاست‌های کلی و رفع اشکالات موجود بیان کرد.

ادامه بررسی عملکرد وزارت اقتصاد به جلسه آتی هیات عالی نظارت موکول شد.

انتهای پیام/