رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹
  • الأحد ۱۰ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 24 January
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  گزارش از بررسی بودجه از آغاز تا تصویب در مجلس به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در جلسه علنی امروز پارلمان به مجلس تقدیم شد و عملا کار رسیدگی به لایحه بودجه سال آینده از امروز در مجلس آغاز می‌شود.  بر این اساس نمایندگان ۱۰ روز فرصت […]

به گزارش جامعه نیوز:

 گزارش از بررسی بودجه از آغاز تا تصویب در مجلس

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در جلسه علنی امروز پارلمان به مجلس تقدیم شد و عملا کار رسیدگی به لایحه بودجه سال آینده از امروز در مجلس آغاز می‌شود. 

بر این اساس نمایندگان ۱۰ روز فرصت دارند ضمن مطالعه پیشنهادات خود را به کمیسیون‌های تخصصی ارائه کنند و کمیسیون‌هایی تخصصی دو هفته مهلت دارند تا پیشنهادات را مورد بررسی قرار دهند. 

در همین مدت کمیسیون‌ها نمایندگان خود برای عضویت در کمیسیون تلفیق را انتخاب می‌ کنند که سهم هر کمیسیون تخصصی در تلفیق سه نماینده است و در کمیسیون بودجه استثنائا نیمی از اعضای این کمیسیون در کمیسیون تلفیق عضویت خواهند داشت.

در آخرین اصلاحی که در آئین‌نامه مجلس ایجاد شده کمیسیون‌های خاص مثل کمیسیون اصل ۹۰ نمی‌توانند در کمیسیون تلفیق بودجه نماینده داشته باشند. 

بعد از فرصت دو هفته‌ای کمیسیون‌های تخصصی و انتخاب اعضای کمیسیون تلفیق، لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ به مدت دوهفته مورد رسیدگی و تصویب خواهد گرفت که البته آئین‌نامه این اجازه را به کمیسیون تلفیق داده که در صورت محدودیت زمان این فرصت دوهفته‌ای به مدت دو هفته دیگر تمدید شود و کمیسیون یک‌ماه فرصت داشته باشد تا لایحه بودجه را مورد رسیدگی قرار دهد. 

پس از رسیدگی، بررسی و تصویب لایحه بودجه سال آینده در تلفیق گزارش آن به صحن علنی مجلس ارائه خواهد شد که پیش‌بینی می‌شود با توجه به زمانبندی انجام شده، بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در صحن علنی مجلس در نیمه اول بهمن‌ماه آغاز شود.

این خبر را هم ببینید:  پتک تخریب بر تن لرزان مسجد 500 ساله «باغ خواص» ورامین+ تصاویر و فیلم

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها