پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

گروکشی هشت ساله معیشت مردم قابل اغماض نیست

به گزارش جامعه نیوز:

 گروکشی هشت ساله معیشت مردم قابل اغماض نیست

ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: در ابتدای دولت اول آقای روحانی وعده و وعید ها برای مذاکرات و گشایش ها برای رفع تحریم‌ها منطقی بود و مردم را امیدوار کرده بود.

وی افزود: کم کم که گذشت و برجام امضا شد و طرف‌های غربی به تعهدات خود عمل نکردند ولی باز هم چشم گدایی آقایان به غرب و اروپا بود.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سال‌ها گذشت از برجام و انواع و اقسام توهین‌ها به ملت ایران و نخبگان اقتصادی صورت گرفت و باز هم دست از نابود کردن تولید کننده داخلی و روابط با همسایگان و متحدان برنداشتند. برای نمونه آقای ربیعی سخنگوی دولت قبل، بهانه‌های واهی برای واردات واکسن بیان کردند که چون کنوانسیون‌های مربوط به گروه ویژه اقدام مالی (FATF) را امضاء نکرده ایم واکسن نمی‌توانیم وارد کنیم! اگر این گروکشی سلامت مردم و خیانت آشکار نیست پس چیست؟

ابوترابی در ادامه بیان کرد: آقای ظریف هم به‌عنوان وزیر امور خارجه هیچ تلاشی برای تهیه واکسن نکردند ولی حالا می‌بینیم که آقای امیر عبداللهیان با روابط کشورهای همراه مانند چین میلیون ها دز واکسن وارد کرده‌اند.

وی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: زمانی که ما می‌گفتیم دولت روحانی معیشت مردم را گرو گرفته و صحبت از فساد و رانت و نفوذ در سطح کابینه و منصوبان و خانواده آنها می‌کردیم، رسانه‌هایشان همراه با رسانه‌های معاند خارج از کشور همراه می‌شد و شروع به تمسخر می‌کردند؛ چه منافع مشترکی می‌تواند بین دشمنان قسم خورده ایران و آقایان باشد که با هم هم‌صدا می‌شدند؟

این خبر را هم ببینید:  دیدار چهره به چهره مردم منطقه محروم حاشیه چابهار با رئیس مجلس

این نماینده مجلس یازدهم بر همین اساس اضافه کرد: در این میان گروکشی هشت ساله معیشت مردم با هیچ اغماض و بخششی قابل حل شدن نیست؛ چه فرقی بین گران کردن مصنوعی اقلام ضروری مردم و عدم ترخیص آن در گمرک با قحطی ساختگی انگلیس ها در ایران وجود دارد که گندم ها را در آب دریا می‌ریختند؟

نماینده مردم نجف آباد در مجلس اضافه کرد: حالا که همه چیز برای مردم هم آشکار شده قوه قضائیه نباید در بررسی ترک فعل‌ها  و تخلفات تعلل کند زیرا این تعلل دیگر نه تنها به صلاح نظام نیست بلکه اعتماد مردم را نابود می‌کند. لذا از آقای اژه ای که سابقه درخشان در قوه قضاییه دارند توقع ما مسئولان و مهمتر از همه عامه مردم این است که هرچه زودتر بررسی ترک فعل‌های دولت قبل را آغاز کند تا روشن شود این همه خیانت و رانت تصادفی بوده یا از سر عمد و ضربه زدن به کشور و مردم ایران بوده است.

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *