پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

گرانبهاترین تجربه ؛ وقتی دست خیانت قطع شد!

به گزارش جامعه نیوز:

 گرانبهاترین تجربه ؛ وقتی دست خیانت قطع شد!

گروه سیاسی خبرگزاری فارس، یادداشت میهمان ـ حجت الاسلام ابوالقاسم علیزاده کارشناس مسائل سیاسی: هفته دفاع مقدس چهل و یکمین سال هم پایان یافت ، اما آنچه هرگز نباید پایانی داشته باشد درسها و تجربیات دوران دفاع مقدس است که قطعا برای دفاع از انقلاب اسلامی در جبهه های دیگر لازم و ضروری است و البته برای تحقق آرمانهای الهی و رسیدن به هدف غائی یعنی استقرار حاکمیت جهانی عدل و توحیدی مهدوی عج، بیش از دوران دفاع مقدس ، مقاومت و مجاهدت خالصانه و فراگیر و مستمر، انتظار می‌رود.

یکی از تجربیات شگرف و پر پیام و کارساز دفاع مقدس قطع دست خیانت و فتنه ای بود که اگر نبود حتی چند وجب خاک پاک کشورمان نیز زیر چکمه های متجاوزان بعثی قرار نمی گرفت. زیرا همان مقاومت و روحیه ایمانی و انقلابی مرزنشینان غیور جبهه های غرب و جنوب کشور که علیرغم خیز برداشتن صدام برای رسیدن هفت روزه به تهران ، سد راه متجاوزین بعثی گردیدند و نگذاردند حتی به مراکز استان های مرزی برسند، ظرفیت و توان آن را داشت تا قلم پای متجاوز را لب مرز و بلکه ورای مرزها، بشکند. ولی متاسفانه وقتی دست مرموز نفوذ و خیانت از آستین خود فروختگان لیبرال و منافق بیرون آمد بخشهایی از سرزمین ایران اسلامی به اشغال دزدان و متجاوزان بی سر و پا در آمد. از گروهک های ملحد و عوامل نفاق و ستون پنجم دشمن که بگذریم این بنی صدر و همفکرانش بودند که راه را برای تجاوز بعثی های کافر فراهم ساختند.

بنی صدر خائن که با عوام‌فریبی و شگردهای پپولیستی و بستر سازی بیگانگان به کرسی ریاست جمهوری ایران دست یافته بود و در جایگاه فرماندهی کل قوا ، بجای خدمت بی منت و خالصانه به مردم ، از هیچ اقدامی برای خوشایند اربابان غربیش دریغ نمی کرد. او بود که قبل از آمدن میهمانان ناخوانده ی بعثی ، با تغییر گسترده فرماندهان یگانهای ارتش در مرزها، زمینه را برای تجاوز عناصر بعثی عراق فراهم  ساخت و تئوری راه تجاوز از خیانت میگذرد را به نمایش گذارد. خیانت بنی صدر تنها به روزهای اول جنگ تحمیلی منحصر نگردید که بعد از شروع تجاوز نیروهای صدام با پشتوانه دنیای استکبار به خاک پاک ایران نیز ادامه یافت.

این خبر را هم ببینید:  مرحله دوم فروش خودرو دیگنیتی فردا آغاز می شود

ملت بزرگ ایران هرگز فراموش نخواهد کرد نظریه خیانت بار بنی صدر را که در توجیه عقب نشینی ها و شکست های میدانی نبرد می گفت : ما زمین می دهیم تا زمان بگیریم . بنی صدر تنها امتیازی که داشت رای مردم بود ، مردمی که از مکنونات مرموز و شوم وی خبر چندانی نداشتند و اورا همچنان رئیس جمهور کشورشان میدانستند تا اینکه پس از حدود یک سال و نیم اشغال بخش هایی از خاک میهنمان بویژه خرمشهر قهرمان ، توده های  مردم شریف ایران پی به خباثت بنی صدر و همفکران منافق  و لیبرال و غرب زده اش بردند و زمینه آماده شد برای عزل وی از فرماندهی کل قوا و سپس ریاست جمهوری ، اینجا بود که بوسیله امام رض  دست خیانت بارش از جبهه و جنگ قطع گردید.

با قطع دست خائنی همچون بنی صدر، بلافاصله ورق برگشت و تحولی شگرف در جبهه های نبرد بوجود آمد. ازآن پس عملیاتهای عظیمی همچون ثامن الائمه و طریق القدس و فتح المبین و بالاخره بیت المقدس ، یکی پس از دیگری نفس رژیم متجاوز بعث عراق را برید و با آزاد سازی خرمشهر شیشه عمر صدام شکست، بدنبال این تحول عظیم  ازطرفی ابتکار عمل در میادین نبرد حق علیه باطل، بدست رزمندگان سلحشور ایران اسلامی افتاد و از طرفی داد صدام مغرور در آمد و ذلیلانه از مجامع بین المللی تقاضای مداخله و تحمیل آتش بس به ملت ایران را داشت ، جالب تر اینکه حامیان بین المللی و قدرتهای زور گو و قلدر جهان نیز که تا آن زمان از هرگونه پشتیبانی رژیم بعث دریغ نکرده و با تمام قدرت پشت صدام را داشتند نیز در تکاپوی نجات  صدام به صحنه آمده و با فشار روی ایران درخواست صدام را تکرار می‌کردند، ولی امام راحل که دست آنان را بخوبی خوانده بود و ملت ایران و رزمندگان اسلام نیز که هرگز اعتمادی به رژیم صدام مبنی بر پایبندی بر آتش بس نداشتند  در برابر این تقاضای  مرموز و نامطمئن ایستادگی کرده و با صلابت و اقتدار بر ادامه دفاع مقدس تا تنبیه متجاوز اصرار داشتند ، این شد که ثمره قطع دست خیانت بار نفوذی ها و ستون پنجم و بویژه بنی صدر ملعون برای اولین بار در تاریخ ایران اسلامی اتفاقی مهم را رقم زد. اتفاقی که انگشت حیرت را در دهان نحس و کثیف حامیان صدام فروبرد، وآن اتفاق چیزی نبود جز آزادسازی وجب به وجب خاک پاک سرزمین شیران و دلیران از زیر چکمه های متجاوزان بعثی و بلکه با هدف تنبیه متجاوز در بخشی از مناطق جنگی رزمندگان با ورود با بخشهایی از خاک عراق ، قدرت نظامی خود را به رخ جهانیان کشیدند.  

این خبر را هم ببینید:  کشف 4 تن چوب جنگلی قاچاق در خانمیرزا/قطع درختان جنگلی، به تاراج بردن منابع ملی است

حال که چهل و یک سال از شروع جنگ تحمیلی و ۳۳ سال از پیروزی قاطع ملت ایران در جنگ نابرابر و ظالمانه هشت ساله می گذرد ، انتظار میرود از درسها و عبرتها و تجربیات ماندگار آن دوران در جبهه های دیگری که خصم دون در برابر مردم ایران، بویژه در عرصه های فرهنگی و سیاسی و اقتصادی به راه انداخته است  بخوبی استفاده شود، هر چند متاسفانه بدلیل غفلتهای صورت گرفته، پس از پایان جنگ و پذیرش عزتمندانه قطعنامه ۵۹۸ ، این انتظار بحق، پاسخ مناسب دریافت نکرد ولی اکنون که دولت کریمه سید ابراهیم رئیسی با پشتوانه مردمی و با اقتدار و هوشمندی مسیر تحول و اصلاح ساختار ها را به نفع مردم شریف ایران پیش گرفته است و در حساس ترین مقطع از عمر بابرکت جمهوری اسلامی کمر بسته اند بر مبارزه بی امان با فساد و نفاق و نفوذ ، استفاده از تجربه موفق قطع دست خیانت و دریوزگی در برابر بیگانگان، در جبهه های دیگری همچون سیاست داخلی و خارجی و فرهنگ عمومی و هنر و سینما و تئاتر و فضای مجازی و گلوگاه های تصمیم ساز و تصمیم گیر بویژه در ابعاد مختلف جبهه اقتصادی و… از اقدامات جهادی و بسیار ضروری است.

تا وجود دستهای خیانت و نفوذ در بدنه دولت و کشور باشد قطعا آب در هاونگ کوبیدن است و لذا لازم است همزمان با تلاشهای شبانه روزی برای رفاه حال مردم و برداشتن موانع امید و رضایتمندی توده های مردمی که لایق خدمت بی منت و خالصانه هستند ، باید آستین همت بالا زد و عنصر خیانت و عوامل اختلال در جامعه و محیط زندگی مردم را قاطعانه و شجاعانه یا بجای خود نشاند و یا از گردونه مسئولیت های حساس و سنگین بیرون راند. چه آنکه اگر خادمان مخلص ملت در جای جای کشور بهوش نباشند و در پاکسازی حریم قوه مجریه قدمی به پهنای همه ایران عزیز برداشته نشود باید منتظر ناکامی های عدیده باشیم.

این خبر را هم ببینید:  ترافیک در آزادراه قزوین-تهران/محدودیت ترافیکی در جاده هراز

کافی است نیم نگاهی به جبهه خصم بویژه در فضای بی در و پیکر مجازی و رسانه ای بیندازیم، براستی چیزهایی که حول محور محاکمه رئیس جمهور سابق ، هم اکنون  در فضای مجازی و رسانه ای  مطرح می باشد آیا بنفع کدامین جریان و یا جبهه ای است؟ آیا گمان نمی برید در آغازین روزهای عمر دولت سیزدهم آنچه بیش از هر اقدامی اولویت دارد اینست که جناب رئیس جمهور و اعضای محترم هیئت دولت ، قبل از هرچیز باید با هوشمندی و پرهیز از هرگونه حاشیه سازی ، خود را در مقام اصلاح امور و گره گشایی از کار و زندگی مردم اثبات نمایند و سپس به موضوعاتی همچون بازخواست دولت قبل بپردازند. بدیهی است  فتنه گران خائن دیروز که در خوش خدمتی به بیگانگان کم نگذاردند و با حمایتهای همه جانبه و ژست  لیبرالی و روشنفکری ، شریک در بی توفیقی ها و ناکامی ها و بی تدبیرهای دولت یازدهم و دوازدهم می باشند ، آرام و قرار نداشته باشند و با طرح موضوعاتی انحرافی جبهه انقلاب و دولتمردان امروز را سرگرم حواشی کلافه کنند و بازدارنده از خدمت به مردم نمایند. 

امروز جز تمرکز همه قوا بر تلاش و خدمت مخلصانه به مردم و پیش برندگی آرمانهای انقلاب اسلامی در راستای منویات امامین انقلاب، نباید ذهن و دل دولتمردان دولت سیزدهم را بخود مشغول نماید. چیزی که در این قریب به صد روزه اول خدمت دولت بحمدالله در روش و شیوه عمل جناب آقای رئیسی شاهد بوده ایم که جادارد به ایشان دستمریزاد و خدا قوت بگوئیم بویژه نسبت به اراده ای که برای احیای مجدد جهاد سازندگی از خود نشان داده و امیدواریم این سرآغاز مبارکی باشد برای گامهای تحولی و اصلاح نهادها و سازمانهای دولتی برمبنای ارزشها و مبانی انقلاب و جامعه ولایی و اسلامی. 

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *