رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: کوچک‌تر شدن بخش غیرنفتی عربستان برای چهارمین ماه متوالی گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، بررسی‌های یک موسسه تحقیقاتی نشان داد با وجود اقداماتی برای محدود کردن ادامه خسارات ناشی از شیوع کرونا بر تقاضای مصرف‌کننده، بخش غیرنفتی عربستان برای چهارمین ماه متوالی در ماه ژوئن کوچک شده […]

به گزارش جامعه نیوز:

کوچک‌تر شدن بخش غیرنفتی عربستان برای چهارمین ماه متوالی

گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، بررسی‌های یک موسسه تحقیقاتی نشان داد با وجود اقداماتی برای محدود کردن ادامه خسارات ناشی از شیوع کرونا بر تقاضای مصرف‌کننده، بخش غیرنفتی عربستان برای چهارمین ماه متوالی در ماه ژوئن کوچک شده است.

شاخص مدیران خرید (PMI) عربستان در ماه ژوئن به ۴۷.۷ واحد کاهش یافته است درحالی‌که این شاخص در ماه می برابر با ۴۸.۱ واحد بود. به هر حال این رقم زیر ۵۰ واحد قرار دارد که نشان می‌دهد اقتصاد این کشور در شرف انقباض و رکود قرار دارد.

تیم مور، اقتصاددان در این رابطه گفت: «آمارهای ماه ژوئن، با توجه به کسب و کارها و مصرف کنندگان محتاط، که گزارش‌ها به میزان زیادی از کم شدن میزان سفارش‌های جدید خبر می‌دهد، یک ماه دشوار دیگر برای اقتصاد خصوصی غیرنفتی عربستان را ترسیم می‌کند.»

عربستان که بالاترین نرخ ابتلا به ویروس کرونا یعنی بیش از ۱۹۷ هزار و ۶۰۸ نفر و ۱۷۵۲ مرگ تا ابتدای ماه جولای را داشته است، محدودیت‌ها را در ۲۱ ژوئن لغو کرد اما برخی از آنها همچنان پابرجاست.

استخدام در بخش خصوصی در ماه ژوئن با سریع‌ترین سرعت از آگوست ۲۰۰۹ کاهش یافته است زیرا شرکت‌ها برای کاهش هزینه‌ها و نگرانی در مورد چشم‌انداز تجاری در بحبوحه شیوع ویورس کرونا، فرصت‌های شغلی را کاهش می‌دهند.

گزارش موسسه IHS Markit نشان داد: «آمارهای ماه ژوئن نشان می‌دهد که انتظارات تجاری تا پایان سال برای نخستین بار از آغاز این بررسی این شاخص در جولای ۲۰۱۲، منفی شود.»

این خبر را هم ببینید:  درهای برخی امامزاده‌های تهران بار دیگر به خاطر کرونا بسته شد

عربستان در زمان شیوع کرونا برای حمایت از بخش خصوصی اقداماتی انجام داد اما به گفته اقتصاددان‌ها، افزایش مالیات بر ارزش افزوده در ماه جولای انتظار می رود تورم را بالا ببرد و تقاضای مصرفی را کاهش دهد و بهبود اقتصادی را کُند کُنَد.

انتهای پیام/

 


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها