پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
کوچکی‌نژاد: تمام ارز تخصیص‌یافته به کالاهای اساسی در سال جاری در دولت قبل هزینه شد - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

کوچکی‌نژاد: تمام ارز تخصیص‌یافته به کالاهای اساسی در سال جاری در دولت قبل هزینه شد

به گزارش جامعه نیوز:

 کوچکی‌نژاد: تمام ارز تخصیص‌یافته به کالاهای اساسی در سال جاری در دولت قبل هزینه شد

جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: تمام ۸ میلیارد دلاری که به عنوان ارز ترجیحی برای تامین کالاهای اساسی در بودجه سال ۱۴۰۰ تخصیص یافته در دولت قبل و در سه ماهه نخست امسال مصرف شده است.

وی افزود: در دو سال اخیر به دلیل افزایش قیمت کالاهای اساسی، ارز ترجیحی برای تامین کالاهای اساسی تخصیص یافت اما به دلیل طراحی بد دولت قبل تخصیص این ارز برای تامین کالاهای اساسی فقط جیب دلال‌ها را پر کرد و کالای ارزان به دست مصرف‌کننده نهایی نرسید.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: دولت سیزدهم درخواست تخصیص ۷ میلیارد دلار ارز ترجیحی برای تامین کالاهای اساسی را از مجلس داشته که به دلیل محدودیت منابع ارزی تامین این حجم از اعتبار واقعا مشکل است.

کوچکی نژاد خاطرنشان کرد: علاوه بر این تخصیص این مقدار ارز برای تامین کالاهای اساسی نیازمند مصوبه مجلس است و باید قانون بودجه اصلاح شود و دولت بدون مجوز مجلس نمی‌تواند در این حوزه اقدامی داشته باشد.

وی افزود: اگر هم دولت بخواهد با مصوبه شورای اقتصادی سران قوا این ارز را تامین کند، طبق تاکید مقام معظم رهبری مصوبه شورای اقتصادی سران سه قوه نباید مجلس را دچار مشکل کند و لذا از این طریق بعید است که این ارز تامین شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: اگر هم مجلس در مصوبه‌ای به دولت اجازه تخصیص ۷ میلیارد دلار ارز را برای تامین کالاهای اساسی بدهد، با توجه به اینکه این ارز از محل اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها تامین می‌شود و بخشی از یارانه محسوب می‌شود، این ارز باید به صورت کارت اعتباری برای تامین کالاهای اساسی تخصیص یابد، نه به شکل دیگری.

این خبر را هم ببینید:  ۸۹ درصد داوطلبان شوراهای شهر در استان بوشهر تایید صلاحیت شدند

انتهای پیام/