پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
کنکور، بازی با روح بازی با جان - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

کنکور کارشناسی
اسلاید مهم پیشخوان تیتر روز جامعه یادداشت ها

کنکور، بازی با روح بازی با جان

کنکور، بازی با روح بازی با جان

مدتی است بحث همیشه داغ کنکور حسابی داغ تر شده و دکان موج سواران را بسیار رونق داده است. از مافیای کنکور بگذریم که در این ایام نونشان در روغن چرب تری افتاده و حسابی اسکناس روی اسکناس می‌گذارند باید برسیم به سلبریتی های سیاسی که در این آب گل آلود حسابی برای خود پایگاه رای ساخته اند. گویا فقط جان کنکوریها برایشان سود دارد و اعزام سربازان در روزهای کرونایی منفعت آنچنانی برایشان ندارد که به آن بپردازند.

مهم جان است و روح

هیچ کدوم از این بازی ها چه برگزاری کنکور چه تعویق آن دردی از دانش آموزی که لبریز استرس و هیجان است را دوا نمی‌کند. اگر کنکور بدهد باید کرونا را به جان بخرد و اگر به تعویق بیفتد باز هم استرس و هزینه های اضافی تر برای کتاب ها و کلاس های تستی است. هیچ کس نمی گوید بار این استرس حتی برای دانش آموزی که درس نمیخواند و کنکور برایش محلی از اعراب نیست، چه قدر زیاد است، وای به حال آنان که خودشان و خانواده هایشان غولی خوفناک از این کنکور ساخته اند.

مجلس شورای اسلامی را به راهبری دولت دعوت میکنم که با وجود شرایط ماندگاری ویروس کرونا تنها در دو صورت می توانند این هجمه های روحی و جانی به جوانان جویای علم و ماهی گیری های سلبریتی های سیاسی را کنترل کنند:

۱-کنکور را کلا لغو کنند و معیار پذیرش دانشگاه ها را معدل دانش آموزان در چهارسال دبیرستان قرار دهند.
۲-در چندین روز و چندین نوبت متوالی کنکور را برگزار کنند که از تجمع جمعیت کاسته شود.
و نکته قابل توجه اینکه سازمان نظام وظیفه فرجه یکساله ی کنکور را برای دانش آموزان پسر مجدد در نظر بگیرد.

این خبر را هم ببینید:  مجلس نو، نوید ایران نو

در غیر صورت، پشت کنکوری ها اگر از کرونا جان به جان آفرین تسلیم نکنند بر اثر فشار روانی این دیو ستبر کنکور تبعات مختلفی را به دنبال خواهند داشت.

یادداشت / خانم فهیمه رضایی