پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
کمیسیون امنیت ملی مجلس مصمم به توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی است - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

کمیسیون امنیت ملی مجلس مصمم به توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی است

به گزارش جامعه نیوز:

 کمیسیون امنیت ملی مجلس مصمم به توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی است

زهره الهیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: به نظر می‌رسد اقدام اروپا در ارتباط با قطعنامه شورای حکام یک اقدام سیاسی و غیرحرفه‌ای است که در راستای اقدام ترامپ در پاره کردن برجام تلقی می‌شود.

وی افزود: مجلس از اقدام فوق، این پیام را می‌گیرد که باید نسبت به این تصمیم و قطعنامه یک اقدام متناسب و قاطع و بازدارنده را در پیش بگیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: به این جهت تصمیم مجلس و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی است و در بیانیه مجلس هم که چند روز پیش صادر شد، این موضوع تصریح شد.

الهیان ادامه داد: اخیراً در کمیسیون امنیت هم به این نقطه رسیدیم و اعضا به اتفاق مصمم بودند که توقف اجرای پروتکل الحاقی را به تصویب برسانند و دولت هم این را به اجرا در بیاورد.

این نماینده مجلی یازدهم در ادامه سخنانش تصریح کرد: قطعاً نگاه مجلس به این موضوع دفاع از حقوق ملت است و در دفاع از حقوق مردم، کوتاه نخواهد آمد و همچنین در مقابل زیاده خواهی آمریکا و اروپا ایستاده و یک روند مقاومت فعال را در این عرصه پیش می‌گیرد.

وی بر همین اساس اضافه کرد: قاعدتاً روندی که به وجود آمده و و اروپا در پیش گرفته این است که از برجام یک نام بیشتر نمانده و از این جهت کمیسیون مصمم است نسبت به این موضع شورای حکام، خروج از پروتکل الحاقی و توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را دنبال کند؛ این اقدام قاعدتا باعث خواهد شد که اقتصاد ایران از چنگ برجام رهایی پیدا کند و برخلاف جریانی که تلاش می‌کند در داخل اقتصاد ایران را به برجام پیوند بزند، این مصوبه باعث می‌شود اقتصاد ما از چنگ برجام رهایی پیدا کند و آن سیاست صبر و انتظار و رکود که در چند سال گذشته گریبانگیر اقتصاد ما بود و باعث رکود اقتصادی و تبعات آن در اقتصاد ایران شده، از این وضعیت خارج شود.

این خبر را هم ببینید:  افتتاح 3 پروژه در پایتخت/ حناچی پیگیر نقد شدن کمک‌های دولت نیست

انتهای پیام/