پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

کمیسیون اصل ۹۰ مجلس برخوردها با کسب و کارهای خرد را پیگیری و گزارش کند

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حسن محمدیاری نماینده مردم طوالش در مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه ۱۱ مهر) مجلس شورای اسلامی و در تذکر شفاهی اظهار داشت: آقای قالیباف موضوع معیشت و دستمزد عقب افتاده کارکنان سد شفارود را در سفر استانی به گیلان پیگیری کردند اما در این خصوص اقدامی نشده بلکه در مقام پاسخ به اعتراض کارکنان، آنها را به اخراج تهدید می‌کنند.

وی افزود: براساس اصول ۹۰ و ۸۴ قانون اساسی و ماده ۴۴ آیین‌نامه داخلی از شما می‌خواهیم که این موضوع در کمیسیون اصل ۹۰ پیگیری شود و اقدامات پیمانکار و کارفرما مورد بررسی قرار گیرد.

نماینده طوالش در مجلس تصریح کرد: اخیرا در فضای مجازی یک فیلم مشمئز کننده مبنی بر برخورد قهرآمیز با یک پیرمرد گلیم‌فروشی منتشر شده که در منطقه‌ای که هیچ‌گونه آسیبی به منابع طبیعی وارد نخواهد شد مشغول کار است، این موضوع به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

وی گفت: برخی بی‌تدبیری‌ها باعث شده که نظام جمهوری اسلامی هزینه بدهد، گویا عده‌ای به دنبال نارضایتی تراشی هستند. این موضوع به کمیسیون اصل ۹۰ ارجاع شود و قوه قضاییه موضوع را پیگیری کند.

باقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به اظهارات محمدیاری اظهار داشت: در سفری که به گیلان داشتم در آنجا هم اشاره کردم قرار شد وزیر نیرو و استاندار موضوع را پیگیری کنند تا ۲ ماه حقوق کارکنانی که شما اشاره کردید واریز شود، ولی متاسفانه مشکل آن قسمت با پیمانکار است که این موضوع در حال پیگیری و تعیین تکلیف است.

قالیباف گفت: از آقای شجاعی رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس می‌خواهم برخورد با کسب و کارهای جزء را پیگیری کند و گزارش را به کمیسیون اصل ۹۰ ارائه دهند.

این خبر را هم ببینید:  دیدار پوتین-بایدن در هاله‌ای از ابهام؛ کرملین: نیاز به بررسی‌ دقیق است

انتهای پیام


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *