رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 9 May

به گزارش جامعه نیوز:  کمپین معلولان در «فارس من»؛ کمر ما زیر فشار اقتصادی شکست! به گزارش خبرگزاری فارس، تورم، گرانی و فشار اقتصادی کمرشکن بیش از هر قشر دیگری معلولان را با چالش های جدی و خطرناکی روبرو کرده است،  چالش‌هایی که عمدتا اقتصادی بوده و می تواند زندگی این طیف از جامعه را […]

به گزارش جامعه نیوز:

 کمپین معلولان در «فارس من»؛ کمر ما زیر فشار اقتصادی شکست!

به گزارش خبرگزاری فارس، تورم، گرانی و فشار اقتصادی کمرشکن بیش از هر قشر دیگری معلولان را با چالش های جدی و خطرناکی روبرو کرده است،  چالش‌هایی که عمدتا اقتصادی بوده و می تواند زندگی این طیف از جامعه را دچار نوسان کند. و تا مرز فروپاشی پیش ببرد. اغلب  معلولان  دارای استانداردهای نهفته بوده اما به رغم این استعداد، جایی در نهادها و سازمان‌های دولتی و خصوصی ندارند و با این حال باید با همان مستمری‌های اندک سازمان بهزیستی گذراندن زندگی بکنند.

برخی از معلولان کشور همین دغدغه را به عنوان یک پویش در سامانه مردمی فارس من به ثبت رسانده تا خبرنگاران خبرگزاری فارس نسبت به پیگیری و به سرانجام رساندن آن اقدام کنند. با این  حال  خبرنگار ما با سردبیر سوژه گفت وگویی داشته است. این مخاطب فارس من با انتقاد از گرانی‌های جامعه اذعان داشت: «لطفا به داد قشر معلول برسید و نگذارید فقر آنان را از این بیشتر دچار آسیب کند.»

وی عنوان کرد: بسیاری از معلولان، از محل هدفمندی یارانه ها که در سال ۱۳۹۶ اجرایی شد ارتزاق و ۱۲۵ هزار تومان را دریافت می‌کنند. از طرفی دیگر ۷۵ هزار تومان مستمری بگیر از محل بودجه سازمان بهزیستی  به این مستمری آن‌ها افزوده می‌شود.

این مخاطب فارس من تأکید کرد: بنده متاهل و دارای دو فرزند هستم. ما امروز زندگی سخت و دشواری داریم و ما  می‌خواهیم دو مستمری  که به معلولان داده می شود ادغام شود تا شرایط زندگی ما متفاوت شود.

این خبر را هم ببینید:  ابراز تاسف از ایجاد حاشیه امن برای منکرات در جامعه

وی ابراز کرد: ما می‌خواهیم قانون حمایت از معلولان اجرایی شود و مستمری معلولان شدید، براساس ماده ۲۷ قانون حمایت از  معلولان براساس قانون کار و دستمزد سالیانه پرداخت شود.

سردبیر سوژه فارس،  عنوان کرد: حدود ۵۰۰هزار معلول شدید در کشور داریم، دولت نباید در این باره کوتاهی کند چرا که ما هزینه های کمرشکنی مانند هزینه خرید ویلچر، عصا، واکر، دارو و…  داریم  که واقعا زندگی ما را با مشکلات بسیاری مواجه کرده است.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها