پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
کشف 266 تن مواد مخدر توسط نیروی انتظامی/ رشد 66 درصدی کشف مواد مخدر در مرزها - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

کشف ۲۶۶ تن مواد مخدر توسط نیروی انتظامی/ رشد ۶۶ درصدی کشف مواد مخدر در مرزها

به گزارش جامعه نیوز:

 کشف ۲۶۶ تن مواد مخدر توسط نیروی انتظامی/ رشد ۶۶ درصدی کشف مواد مخدر در مرزها

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، سردار قاسم رضایی جانشین فرماندهی نیروی انتظامی در نشست تخصصی با مسؤولان و دست اندرکاران  مبارزه با موادمخدر گفت: بیش از سه هزار و ۸۰۰ شهید و ۱۲ هزار جانباز در راه مبارزه با مواد مخدر تقدیم نظام شده‌اند که یکی از شهدای معروف در مقابله و مبارزه با مواد مخدر، سپهبد شهید قاسم سلیمانی است؛ این شهید بزرگوار در زمان حیاتش در شرق کشور در مبارزه با مواد افیونی جانفشانی کرد و سپس مسیر ضد تروریستی را در جهان ادامه داد تا به دست شقی‌ترین افراد به شهادت رسید.

وی ادامه داد: امروز بر همگان ثابت شده که جمهوری اسلامی ایران علمدار و پرچمدار مبارزه با مواد مخدر است و شاخص‌های بارز آن تقدیم ۳۸۰۰ شهید و اقدامات جدی در سازماندهی جلوگیری از  ورود مواد مخدر به کشور در مرزهاست.

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی بیان کرد: امروز بر همگان روشن است که جمهوری اسلامی ایران در راه مبارزه با موادمخدر مصمم است؛ به‌گونه‌ای که در سازمان ملل صراحتا، نقش اول ایران در مبارزه با مواد مخدر اعلام شده است.

رضایی افزود: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در راه مبارزه با مواد مخدر و ایجاد آسایش برای مردم و بشریت رقیبی در دنیا ندارد.

وی اذعان داشت: آرمان جمهوری اسلامی بر این مبناست که جوانان ایران و سایر کشورها تفاوتی ندارند و ملت‌ها و مردمان سایر کشورها با ایران برابر هستند، لذا نیروی انتظامی به عنوان پرچمدار مبارزه در کشور در این راه از سازمان ملل، انتظار دارد که تمام توجهات کشورهای دیگر را در این مسیر بسیج کند.

این خبر را هم ببینید:  تفاهم‌ بسیج اساتید و قرارگاه جهاد سازندگی برای محرومیت‌زدایی/ آغاز فعالیت اندیشکده‌ها و گروه‌های علمی مساله‌محور

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی با بیان اینکه مواد مخدر یکی از ابزارهای تروریستی است که در جهان دیده شده است، گفت: انتظار ما از دولت‌های کشورهای غربی این است احساس مسؤولیت کنند و ملت‌‌های خود را به صحنه مبارزه آورند. پلیس ایران تا کی باید جانباز و شهید دهد؟ پس نقش نخبگان کشورهای غربی کجاست؟ این انتظارات کی قرار است محقق شود؟

رضایی افزود: ایران بیش از ۲ هزار کیلومتر از مرزها را مواظبت و محافظت می‌کند که نتیجه این عملکرد افزایش ۲۰ درصدی کشف مواد مخدر سال ۹۸ نسبت به سال گذشته آن و همچنین کشف بیش از ۸۱۳ تن انواع مواد مخدر توسط پلیس و افزایش ۶۶ درصدی کشف مواد مخدر در مرزهاست.

وی با اشاره به کشفیات موادمخدر در سه ماهه سال‌جاری، گفت: طی این مدت، کشفیات نیروی انتظامی بیش از ۴۲ درصد افزایش داشته است و بیش از ۲۶۶ تن مواد مخدر از سوی پلیس کشف و بیش از ۲۶۰ باند متلاشی شده است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه ما قربانی مواد مخدر هستیم و باید جهان در این مبارزه به صحنه آید، تأکید کرد: دولت‌های جهان باید وظیفه خود را در امر مبارزه انجام دهند و از طریق سیستم دیپلماسی، رسانه‌ها و‌ نمایندگان آن کشورها این امر مطالبه شود.

انتهای پیام/