رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May

به گزارش جامعه نیوز:  کشف ۹۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در استان مرکزی سردار حسن مفخمی شهرستانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌ها پیشرفت و توسعه ملی را بسترسازی امنیت اقتصادی دانست و گفت: آنچه مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در مقوله اقتصادی طی نام‌گذاری سال‌ها بیان داشته‌اند، راهبرد عملیاتی و […]

به گزارش جامعه نیوز:

 کشف ۹۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در استان مرکزی

سردار حسن مفخمی شهرستانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌ها پیشرفت و توسعه ملی را بسترسازی امنیت اقتصادی دانست و گفت: آنچه مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در مقوله اقتصادی طی نام‌گذاری سال‌ها بیان داشته‌اند، راهبرد عملیاتی و اجرایی پلیس در گفتمان جامعه اقتصادی مقاومتی امروز تعبیر شده و در تدوین طرح‌های عملیاتی دنبال می‌شود.

وی اضافه کرد: ایشان در یک دوراندیشی و چاره‌جویی هوشمندانه در جبهه اقتصادی، گفتمان سال «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» را در سال جاری مورد تأکید قرار داده‌اند که این مهم مسئولیتی مهمی را در امر مبارزه با قاچاق کالا بر عهده پلیس گذاشته است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی تصریح کرد: در این راهبرد تعاریف عملیاتی مرتبط با رهنمودهای ایشان با بهره‌گیری از تجربه‌های غنی موجود، با جدیت در برنامه‌ریزی‌های پلیس استان آغاز شد که ماحصل آن توفیقات خوبی در کشف کالاهای قاچاق به همراه داشته است.

مفخمی شهرستانی از کشف ۹۵ میلیارد و ۵۷۱ میلیون ریال کالای قاچاق در یک ماهه نخست امسال در عملیات‌های پلیس استان خبر داد و گفت: این میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل، در حدود ۱۱۲ درصد افزایش داشته است.

وی تصریح کرد:‌ در این بازه زمانی ۹۶ پرونده مربوط به قاچاق کالا به مراجع قضائی ارسال و ۹۶ نفر دستگیر و تعداد ۵۶ دستگاه خودرو نیز از قاچاقچیان کالا توقیف شد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد:‌ از تعداد پرونده‌های ارجاع شده به دستگاه قضائی،‌تعداد ۱۵ پرونده دارای ارزشی بیش از یک میلیارد ریال و تعداد ۹ پرونده نیز دارای ارزشی بیش از یک‌صد میلیون ریال است.

این خبر را هم ببینید:  خلق یک تکنولوژی جدید با استفاده از فناوری نانو برای نخستین بار در ایران/ پتانسیل صادرات به کشورهای اروپایی

مفخمی شهرستانی در ادامه گفت: تحقق منویات رهبر عزیزمان، مستلزم برنامه‌ریزی در رفع نقیصه‌های موجود در اقتصاد و اصلاح و بهبود آن‌هاست و در این میان، کالای قاچاق در بسیاری موارد با ایجاد و تشدید رویه‌های اقتصادی مغایر با اقتصاد مقاومتی در بطن جامعه گسترده شده است.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها