رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May

به گزارش جامعه نیوز:  کشف باند تروریستی در تونس که از اروپا هدایت می‌شد به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «حسام الجبابلی» سخنگوی گارد ملی تونس گفت که یک باند تروریستی که برخی از اعضای آن در یکی از کشورهای اروپایی هستند، شناسایی و متلاشی شد. الجبابلی افزود که مأموریت این باند حمایت مالی از […]

به گزارش جامعه نیوز:

 کشف باند تروریستی در تونس که از اروپا هدایت می‌شد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «حسام الجبابلی» سخنگوی گارد ملی تونس گفت که یک باند تروریستی که برخی از اعضای آن در یکی از کشورهای اروپایی هستند، شناسایی و متلاشی شد.

الجبابلی افزود که مأموریت این باند حمایت مالی از عناصر تروریستی مستقر در مناطق درگیری یا تروریست‌هایی بوده که در برخی اردوگاه‌های آوارگان بازداشت هستند.

وی گفت که طبق اطلاعات به دست آمده، این باند توسط یک تبعه خارجی عربی و همسر تونسی او که اکنون در یکی از کشورهای اروپایی اقامت دارند، هدایت می‌شد.

به نوشته روزنامه «رأی الیوم»، الجبابلی گفت که سه تبعه تونسی اعم از دو مرد و یک زن نیز در داخل تونس با آن‌ها همکاری می‌کردند که یکی از آن‌ها فرار کرده است.

بنا بر این گزارش، در بازرسی از منازل این تروریست‌ها مقادیری پول ملی تونس و ارز و نیز مقادیری اسناد بانکی و پستی مربوط به مبادلات مالی کشف و ضبط شد.

الجبابلی همچنین گفت که بازداشت‌شدگان اعتراف کرده‌اند که با مبالغ مالی دریافتی از خانواده‌های خود از ۱۵ تروریست حمایت مالی بعمل آورده‌اند.

طبق قانون مبارزه با تروریسم و پولشویی که در سال ۲۰۱۵ در تونس وضع شده است، این کشور تلاش‌های خود را برای مبارزه با تروریسم و منابع مالی آن به ویژه تعقیب اتباع تونسی که در قضایای مرتبط با تروریسم دست داشته‌اند، بیشتر کرده است.

انتهای پیام/ص


این خبر را هم ببینید:  تشکیل پرونده قضایی در پی انتشار فایل صوتی از وزیر امور خارجه

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها