رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹
  • السبت ۲ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 16 January
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  کشتار مردم بی‌گناه در ۱۷ شهریور موجب رسوایی مدعیان حقوق بشر شد به گزارش  گروه سیاسی خبرگزاری فارس، نصرت الله لطفی، قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، صبح امروز (دوشنبه ۱۷ شهریور) در مراسم نثار گل و ادای احترام به شهدای قیام هفدهم شهریور در بهشت زهرا(سلام الله علیها) با حضور […]

به گزارش جامعه نیوز:

 کشتار مردم بی‌گناه در ۱۷ شهریور موجب رسوایی مدعیان حقوق بشر شد

به گزارش  گروه سیاسی خبرگزاری فارس، نصرت الله لطفی، قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، صبح امروز (دوشنبه ۱۷ شهریور) در مراسم نثار گل و ادای احترام به شهدای قیام هفدهم شهریور در بهشت زهرا(سلام الله علیها) با حضور جمعی از مسئولین و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و اقشار مختلف مردم برگزار شد، با اشاره به عوامل شکل گیری این قیام مردمی و تبیین درس ها و عبرت های این قیام سرنوشت ساز در تاریخ انقلاب اسلامی گفت: قیام خونین ۱۷ شهریور و کشتار مردم بیگناه موجب رسوایی و روسیاهی مدعیان حقوق بشر و در رأس آنها آمریکای جنایتکار و رژیم پهلوی شد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور اظهار داشت: شهریور ماه در بر گیرنده حوادث و رویدادهای گوناگونی در تاریخ انقلاب اسلامی است. شهادت آیت الله قدوسی، شهیدان رجایی و باهنر و آغاز جنگ تحمیلی با حمله بلوک شرق و غرب و میدان داری صدام ملعون برای براندازی نظام جمهوری اسلامی، همه مناسبت هایی است که نمایانگر رد پای مستقیم و غیر مستقیم شیطان بزرگ آمریکاست.

وی با تاکید بر بیانات امام خمینی (قدس الله نفسه الزکیه) که ۱۷ شهریور را مکرر عاشورا و میدان شهدا را تکرار کربلا و شهدای۱۷ شهریور را همپای شهدای کربلا و مخالفان ملت ما را تکرار یزید و یزدیان  می دانند، خاطر نشان کرد: حضرت امام خمینی رحمت الله علیه تاکید داشتند که ۱۷ شهریور ایام الله است و ایام الله دو روی متفاوت یک سکه است.  نعمت  الهی برای مومنین و نقمت برای مستکبرین.

این مقام مسئول افزود: بزرگداشت ایام الله تکلیف دینی  و انقلابی است  و برگزاری مراسم ایام الله، نه به عنوان یک تشریفات، بلکه عمل به وظیفه دینی و انقلابی و فرمان الهی است.

این خبر را هم ببینید:  رئیس‌جمهور درگذشت مادر شهیدان حیدریان فردویی را تسلیت گفت

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور افزود: در توصیف ایام الله باید گفت، روز خدا می تواند نعمتی از نعمت های الهی به امتی به واسطه شایستگی هایش باشد و یا عذابی بر امتی به  واسطه تمرد و عصیانشان. به همین دلیل تدبر، تعمق، تعقل در موضوع و یادآوری علت و چگونگی رویدادها، منبعی غنی برای تجربه اندوزی و الگوگیری می تواند باشد.

نصرت الله لطفی تصریح کرد: تداوم و بقای دینی در گرو بزرگداشت مراسم ایام الله است. در اهمیت برگزاری این نوع مراسم همین بس که ارتباط مستقیم و تنگاتنگی با حفظ و بقای انقلاب اسلامی دارند.

وی برکت شهدا را مایه اقتدار و سرمایه های معنوی جامعه دانست و افزود: پاسداشت این سرمایه ها از طریق حفظ هویت، هدف دار بودن، متوقف نشدن و حرکت به سمت آرمان مقدس الهی امکان پذیر است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: شهدای گرانقدر که در دوره حیات خودشان با جسم و جان خود در خدمت اسلام بوده و بعد از شهادتشان با معنویت در خدمت جامعه اسلامی بودند و در مقابل جانفشانی که بالاترین سرمایه خود را در راه دفاع از حق و حقیقت فدا کرده است، باید گوش ها را شنوا کرد تا پیام شهیدان را بشنویم.

وی پیرامون مصادیق وظیفه دینی و انقلابی هر فرد مسلمان خاطر نشان کرد: امروز باید ببنیم بعد از گذشت ۴۲ سال از رویداد ۱۷ شهریور۱۳۵۷ ما به وظیفه خود عمل کرده ایم یا نه. با توجه به اینکه شرایط اخیر کشور ما نیز روایتی مجدد از ۱۷ شهریور ماه۵۷ است.

این خبر را هم ببینید:  خشم تمام ادیان جهان با عادی سازی روابط امارات و صهیونیسم بیشتر خواهد شد

نصرت الله لطفی  قیام ۱۷ شهریور را  یکی از مقاطع حساس ملت ایران علیه رژیم ستمشاهی پهلوی دانست و گفت: قیام ۱۷ شهریور زنگ خطری برای زمامداران آمریکایی بود و به جرات می توان گفت یکی از نقاط عطف تاریخ انقلاب اسلامی است که جایگاه والایی در سرنوشت انقلاب اسلامی دارد.

این مقام مسئول افزود: در روز هفدهم شهریور ۱۳۵۷، به روایتی بیش از ۴ هزار نفر توسط عوامل رژیم پهلوی و با حمایت آمریکا، به شهادت رسیدند. آمار غیرواقعی اعلام شده حدود ۸۶ شهید و بیش از ۲۰۰ مجروح است که رئیس جمهور وقت آمریکا نیز بلافاصله از این کشتار حمایت کرد.

لطفی ادامه داد: این قیام، تاثیر و نقش به سزایی در روند پیروزی انقلاب اسلامی داشت و قبل و پس از این قیام، وقایعی اتفاق افتاد که در نهایت منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به وقایع قبل از قیام خونین ۱۷ شهریور۵۷ گفت: رژیم سفاک پهلوی و آمریکای جنایتکار، برای خاموش کردن حرکت توفنده مردم مسلمان و شجاع ایران، شگرد و روش های جدیدی را در پیش گرفتند و اقدام به تغییر نخست وزیر وقت برای فریب مردم کردند. راهکار جدید آن ها، انتخاب نخست وزیری به نام شریف امامی و برکناری جمشید آموزگار  با شعار آشتی ملی بود.

لطفی اضافه کرد: در فاصله زمانی بین ۴ شهریور ۱۳۵۷ و پس از شهادت حاج آقا مصطفی خمینی(رحمت الله علیه) که اعتراضات مردمی به اوج رسیده بود تا قیام ۱۷ شهریور، شریف امامی در یک کار عوام فریبانه دست به اقداماتی زد و دستور آزادی زندانیان سیاسی، برخورد با مراکز فساد و بازگشت تاریخ شاهنشاهی به شمسی و افزایش حقوق کارمندان را صادر کرد و به حضرت امام خمینی(رحمت الله علیه) اجازه بازگشت به ایران داده شد. اما این اقدامات فریبکارانه، با هوشیاری امام راحل(رحمت الله علیه) و تبعیت مردم عزیز ایران از ولایت فقیه خنثی شد.

این خبر را هم ببینید:  دولت لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم را تصویب کرد

وی اضافه کرد: سه عامل دوراندیشی امام خمینی(رحمت الله علیه)، بصیرت و هوشیاری مردم و فراتر از این، ولایتمداری و ولایتپذیری مردم متدین ایران موجب شکست این اقدامات فریبکارانه شد و مردم از پیام رهبر و امام خود تبعیت کردند و به صورت پررنگ تر در راهپیمایی های عظیم شرکت کردند و زنگ خطر برای آمریکا و رژیم پهلوی به صدا درآمد و در نهایت دست به کشتار عظیم ۱۷ شهریور زدند.

نصرت الله لطفی با بیان این که بزرگداشت ایام الله برای یادآوری و عبرت گرفتن است، خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی نیز مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مکرر و به دفعات، نسبت به عدم اعتماد به بیگانگان هشدار دادند و همین تدبیر و ژرف اندیشی و آینده نگری در رهبر عزیزتر از جانمان وجود داشت و ایشان به کرات فرمودند، به بیگانه اعتماد نکنید و به خودتان و خدا تکیه کنید و اگر امروز مانند قیام کننده های سال ۵۷، پیام رهبر و امام حاضر خود را درک می کردیم و به فرمایشات مقتدای عظیم الشان و امام حی خود، لبیک عملی می گفتیم، شاهد چنین مشکلاتی اعم از تورم، گرانی و سختی معیشت نبودیم و اقتصاد مقاومتی را عملیاتی می کردیم،  اما از تاریخ درس نگرفتیم و به مردم وعده دادیم و امروز شاهد نتایج آن هستیم.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها