پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
کشتارگاه‌های صنعتی دام در استان اردبیل افزایش می‌یابد - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

کشتارگاه‌های صنعتی دام در استان اردبیل افزایش می‌یابد

به گزارش جامعه نیوز:

 کشتارگاه‌های صنعتی دام در استان اردبیل افزایش می‌یابد

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، بهلول تکلوی بعد از ظهر امروز در بازدید از مراحل احداث کشتارگاه صنعتی دام در شهرستان سرعین اظهار کرد: در حال حاضر ۴ باب کشتارگاه صنعتی دام و ۴ باب کشتارگاه صنعتی طیور و ۵ باب کشتارگاه سنتی دام در استان اردبیل فعال بوده و محصولات خود را تحت نظارت بهداشتی و کیفی دامپزشکی وارد بازار مصرف می‌نمایند که با بهره‌برداری از این کشتارگاه تا سه ماه آینده، مجموع کشتارگاه‌های صنعتی دام در استان به ۵ باب افزایش می‌یابد.

وی افزود: بهره‌برداری از این کشتارگاه علاوه بر ایجاد اشتغال و پویایی منطقه موجب افزایش بهره‌وری در تولیدات دامی نیز می‌شود.

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل بیان کرد: با توجه به وظایف حاکمیتی دامپزشکی در نظارت بهداشتی بر کشتارگاه‌ها، مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی، روند تولید فرآورده‌های دامی سالم از ابتدای پرورش دام، طیور و آبزیان تا استحصال فرآورده‌های خام دامی، تحت کنترل دامپزشکی است.

تکلوی با اشاره به حساسیت ویژه دامپزشکی در تامین امنیت و تضمین سلامت غذایی جامعه، تصریح کرد: حساسیت موضوع تا حدی است که در کشتارگاه‌های دام و طیور علاوه بر ناظرین و بازرسین بهداشتی دامپزشکی، روحانیون ناظر ذبح شرعی نیز بر حلال بودن گوشت استحصالی نظارت می‌کنند.

وی اقدامات دامپزشکی را مصداق بارز حمایت از تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدائی‌ها دانست و ادامه داد: در همه حال و با در نظر گرفتن دستورالعمل‌های بهداشتی، تمامی سعی مجموعه دامپزشکی استان بر حمایت از تولیدکننده و سرمایه‌گذار بخش خصوصی متمرکز بوده و تمامی توان خود را برای رفع موانع تولید به کار خواهیم بست.

این خبر را هم ببینید:  ممنوعیت واردات لوازم خانگی کره ای منجر به رونق تولید و ایجاد اشتغال می شود

14000206000700 Test NewPhotoFree - کشتارگاه‌های صنعتی دام در استان اردبیل افزایش می‌یابد

حسن حسن‌پور، فرماندار شهرستان سرعین نیز در این بازدید اظهار کرد: از احداث چنین واحدهایی در راستای تضمین سلامت عمومی جامعه حمایت می‌کنیم و در راستای مرتفع نمودن مشکلات و برخی موانع احداث این کشتارگاه، اقدامات لازم انجام خواهد گرفت.

وی گفت: توجه ویژه به دامپزشکی به عنوان یکی از دستگاه‌های متولی حوزه سلامت جامعه ضروری بوده و تا جایی که مقدور باشد، اعتبارات دامپزشکی را تقویت می‌کنیم تا مشکلی در حوزه بیماری‌های دامی در منطقه نداشته باشیم.

گفتنی است؛ این کشتارگاه در زمینی به مساحت ۱۰ هزار مترمربع و زیر بنای ۳ هزار و ۸۰۰ متر مربع توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد در محدوده شهرستان سرعین در حال احداث است و ظرفیت سالانه آن ذبح ۱۰ هزار رأس دام سنگین و سبک است که ۲ هزار و ۲۵۰ تن گوشت آماده مصرف تولید خواهد کرد.

انتهای پیام/۳۴۶۳/