رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May

به گزارش جامعه نیوز:  کسب رتبه سوم استان قم در جذب تسهیلات روستایی به گزارش خبرگزاری فارس از قم، بهرام سرمست در حاشیه جلسه ویدئو کنفرانس دکتر جهانگیری معاون اول ریاست جمهور که به مناسبت روز شوراها و با حضور مدیران کل امور روستایی و اعضای شوراهای روستایی استان برگزار شد، ضمن تبریک ایام میلاد […]

به گزارش جامعه نیوز:

 کسب رتبه سوم استان قم در جذب تسهیلات روستایی

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، بهرام سرمست در حاشیه جلسه ویدئو کنفرانس دکتر جهانگیری معاون اول ریاست جمهور که به مناسبت روز شوراها و با حضور مدیران کل امور روستایی و اعضای شوراهای روستایی استان برگزار شد، ضمن تبریک ایام میلاد امام حسن مجتبی و فرا رسیدن روز ملی شورها، اظهار کرد: گزارش وضعیت روستاها و توسعه روستایی در سطح کشور و به ویژه در طول دولت تدبیر و امید حاکی از شد چند برابری از توسعه امکانات و تسهیلات در روستا دارد.

استاندار قم با اشاره به وضعیت روستاهای استان در سال گذشته، اضافه کرد: تسهیلات اعطایی به بخش روستای در سال ۹۹ و درآمد زایی ۵۰۰ میلیارد تومانی روستاها از محل مالیات بر ارزش افزوده اثرات مهمی در توسعه روستاها داشته است.

سرمست اولویت های زیر بنایی روستایی مدیریت استان را مورد توجه قرار داد و افزود:  ۱۰۰درصد  روستاهای بالای ۲۰ خانوار متصل به شبکه برق هستند و ۹۹ درصد روستاها بجز یک روستا نیز از نعمت گاز برخوردارند و نیز ۹۶ درصد روستاها به شبکه آب متصل هستند.

وی برای بیان اینکه، استان قم در شاخص توسعه روستایی و ارائه خدمات به روستاییان از میانگین کشوری بالاتر است، ادامه داد: احداث ۵ ناحیه صنعتی جدید و توسعه نواحی صنعتی در روستاها، در کنار توسعه صنعت و رونق اقتصاد روستاها، اشتغال جوانان در نتیجه مهاجرت معکوس به روستاها را در پی خواهد داشت.

استاندار قم با بیان برنامه ریزی برای ارتقاء سطح مناطق نمونه گردشگری در استان، تصریح کرد: مباحث مرتبط با بوم گردی و استفاده از ظرفیت روستاها، ضمن درآمد زایی و رونق معیشت روستاییان، ظرفیتی مناسب برای تفرج و گردشگری در اطراف قم برای شهروندان ایجاد می کند.

این خبر را هم ببینید:  شمار فوتی‌های کرونا در شبستر به 212 نفر رسید/ کسب رتبه دوم کنترل کرونا در استان

نماینده عالی دولت در استان یکی از مسائل مهم در قم را موضع تک شهرستانی بودن قم و تمرکز نزدیک به  ۹۶ درصدی جمعیت استان در شهر قم دانست و اضافه کرد: این معظل ضمن ایجاد بار اضافی به مدیریت شهری، مانع از توسعه شهرهای اقماری و روستاها می شود، که برون رفت از این مشکل با افزایش شهرهای قم حاصل می شود و پیشنهاد عملیاتی از سوی استان ارائه شده و با تایید از سوی دولتمردان این مشکل مرتفع می گردد.

وی ادامه داد: در سال ۹۹ از لحاظ جذب تسهیلات اشتغالزایی روستای رتبه سوم کشوری و از نظر نظارت عالی بر پروژه های روستایی رتبه چهارم کشوری داشتیم که نشان از توجه ویژه  مدیریت استان به توسعه روستایی است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: فرماندار قم مکلف شده است تا الگوی توسعه روستاها تهیه شود و برای هر روستا حداقل یک پروژه و یک اولویت توسعه تعیین شود تا در سال ۱۴۰۰ تصویب و اجرایی شود.

انتهای پیام/۲۲۵۸


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها