رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۶ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 20 January
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  کریمی قدوسی: دولت بخش‌هایی از فردو را به زمین فوتسال تبدیل کرده است به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه ۱۱ آذر) در جلسه علنی و در جریان بررسی جزئیات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت […]

به گزارش جامعه نیوز:

 کریمی قدوسی: دولت بخش‌هایی از فردو را به زمین فوتسال تبدیل کرده است

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه ۱۱ آذر) در جلسه علنی و در جریان بررسی جزئیات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران در تشریح پیشنهاد خود اظهار داشت: برای کوبیدن آخرین میخ بر تابوت برجام پیشنهاد من آن است که بعد از جمله «اورانیوم با غنای ۲۰ درصد» غنی‌سازی ۲۰ درصدی در فردو را ۲۰ احیا کنیم. 

وی افزود: دولت و تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای از خط قرمز مقام معظم رهبری عبور کردند این در حالی است که یکی از خط قرمزهای رهبر معظم انقلاب آن بود که غنی‌سازی در فردو متوقف نشود ولی دولت و تیم مذاکره کننده از همه این خط قرمزها عبور کردند حتی یک قرمز را هم حفظ نکردند که به می‌توانم به غنی‌سازی در سایت فردو اشاره کنم. 

وی افزود: بعد از اجرای پنج گام کاهش تعهدات برجامی ایران از سایت فردو بازدید کردیم و اعضای کمیسیون امنیت ملی دیدند که ۵۰ درصد سایت فردو جمع‌آوری شده و حتی اسکلت‌های آن هم هوابرش زده بودند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رئیس کمیسیون امنیت ملی تلفنی به من اعلام کرد دانشمندان هسته‌ای اعلام کردند که حتی اسکلت‌های فردو را هوابرش زده‌اند و آن قسمت از سایت به یک میدان فوتسال تبدیل شده بود. 

وی گفت: یکی از مسئولین سازمان انرژی اتمی در آنجا بود و حسن روحانی به او زنگ زد و اعلام کرد که چرا اینها را جمع نمی‌کنید به بیرون بریزید؟ اگر کارگر ندارید و نیرو ندارید، بگویید ما از ریاست جمهوری کارگر برایت بفرستیم. 

این خبر را هم ببینید:  گزارش مشکلات فولاد هفته آینده در مجلس قرائت می‌شود

وی ادامه داد: بعد از اجرای گام کاهش تعهدات برجامی ایران دیدیم که حتی آن اسکلت‌ها را جوش ندادند که بتوان به عنوان زیرساخت از آن استفاده کرد و به نظر می‌رسد که دولت اراده دارد خط قرمزهای اروپایی‌ها را اجرا کند. 

وی گفت: چون در تمامی متن طرح اقدا راهبردی برای لغو تحریم‌های کلمه سایت فردو نیامده است، پیشنهاد می‌کنم که غنی‌سازی ۲۰ درصد در سایت شهید علیمحمدی (فردو) در متن اضافه شود. 

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها