رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۲۸ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 10 May

به گزارش جامعه نیوز:  کتابی حاوی قوانین مزاحم در بخش تولید در اختیار نمایندگان مجلس قرار گرفته است به گزارش خبرگزاری فارس از ساوه، محمد دامادی در جریان بازدید از شرکت روناک دارو در شهر صنعتی کاوه با بیان اینکه ذات وزارت صمت حمایت از تولید، اشتغال و کارآفرینی است اظهار کرد: هدف از بازدید […]

به گزارش جامعه نیوز:

 کتابی حاوی قوانین مزاحم در بخش تولید در اختیار نمایندگان مجلس قرار گرفته است

به گزارش خبرگزاری فارس از ساوه، محمد دامادی در جریان بازدید از شرکت روناک دارو در شهر صنعتی کاوه با بیان اینکه ذات وزارت صمت حمایت از تولید، اشتغال و کارآفرینی است اظهار کرد: هدف از بازدید امروز آشنایی با روند تولید و احصا مشکلات واحدهای تولیدی بود تا بتوانیم با فراهم کردن نیازها زمینه پیشرفت و گسترش تولید را فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه پس از اعلام شعار سال توسط مقام معظم رهبری جلسه‌ای در دومین روز سال برای تبیین این شعار تشکیل شد افزود: رهبر انقلاب سال های متمادی را با عناوینی تولیدی و حمایت از تولید نامگذاری کرده اند که این امر اهمیت موضوع حمایت از تولید داخل را یادآور می‌کند لذا باید با بررسی موانع، مسیر تولید را ریل گذاری کنیم.

معاون وزیر صمت افزود: در جلسه ای در سطح وزارت خانه که روز گذشته برگزار شد بسته پیشنهادی در این راستا مشخص شد تا بخش نامه ها و قوانینی که از سوی وزارت صمت صادر شده و منجر به ایجاد مانع برای تولید شده است حذف و در کار تولیدکنندگان تسهیل صورت پذیرد. 

دامادی با بیان اینکه وزارت صمت به تنهایی در میدان حمایت از تولید و رفع مشکلات تولید نیست خاطرنشان کرد: سایر دستگاه ها و ارگان ها نیز با هم افزایی با وزارت صمت و از بین بردن قوانین و دستورالعمل های دست و پاگیر نقش مهمی در این مهم دارند. 

وی افزود: به‌عنوان مثال برخی قوانین مجلس که در گذشته مصوب شده شرایط و کارایی لازم را در این وضعیت ندارند و عملا گره گشایی خاصی انجام نمیدهند بنابراین در جلساتی که با رئیس و نمایندگان مجلس برگزار شد در راستای حذف یا اصلاح این قوانین تصمیم گیری صورت گرفت.

این خبر را هم ببینید:  فهرست جدید 42 کشور «ویژه» و «پرخطر» کرونایی/اعمال ممنوعیت پرواز به 15 کشور ویژه

معاون حقوقی و امور پارلمانی وزارت صمت با بیان اینکه نمیتوان مشکلات و موانع را درجه بندی کرد گفت: کتابی حاوی دستورالعمل ها و قوانین مزاحم در بخش تولید تهیه شده که در اختیار نمایندگان و وزرای قرار گرفته که امیدواریم با کارشناسی در این خصوص قوانین دست و پاگیر اصلاح شوند. 

وی در پایان با تقدیر از پرسنل و مدیریت کارخانه روناک دارو در تولید داروهای کاربردی و بی نیازی کشور از واردات برخی محصولات گفت: استان مرکزی و خصوصا شهرستان ساوه به جهت دارا بودن بزرگترین شهر صنعتی کشور ظرفیت خوبی را در تولیدات مختلف دارند که تولید داروی رمدسیویر در این شرکت نیز از دستاوردهای مهم در حوزه بهداشت و درمان محسوب می‌شود.

گفتنی است معاون وزیر صمت پس از پایان نشست با مدیران کارخانه از بخش های مختلف این شرکت بازدید بعمل آورد.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها