پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

کاهش ۵ درصدی پوشش واکسیناسیون کشور در بحران کرونا

به گزارش جامعه نیوز:

 کاهش ۵ درصدی پوشش واکسیناسیون کشور در بحران کرونا

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، سید محسن  زهرایی در سفر به سراوان ضمن تقدیر از خدمات همکاران بهداشت و درمان در بحران کرونا اظهار داشت: اطلاع رسانی گسترده در سطح جامعه و بهره مندی از ابزارهایی مدیریتی و قابلیت های  سامانه سیب یکی از مهمترین راهکارهای پایش وضعیت واکسیناسیون است.

رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت نسبت به کاهش حدود پنج درصدی پوشش واکسیناسیون در کشور از ابتدای بحران کرونا هشدار داد و اگر دامنه این پوشش تقویت نشود منجر به از دست دادن درصدی از دستاوردهایمان در حوزه واکسیناسیون خواهد شد.

وی افزود: همکاران ما باید دنبال جمعیت تحت پوشش جهت واکسینه کردن باشند و در عین انجام واکسیناسیون حتما  فعالیت ها را در سامانه سیب نیز ثبت کنند.

محمد قره بگلو، مدیر شبکه بهداشت و درمان سراوان نیز  با بیان این نکته که واکسیناسیون یکی از اولویت‌های مرکز بهداشت شهرستان سراوان است، اظهار داشت: با وجود بیماری کروناویروس، برنامه‌های واکسیناسیون در مراکز جامع سلامت و خانه های بهداشت با قوت در حال اجراست.

وی افزود: برای مناطق مرزی و حاشیه شهر که جمعیت‌های مهاجرپذیری را در درون خود جای داده‌اند، بسته‌های اجرایی خاصی را طراحی کرده‌ایم.

مدیر شبکه بهداشت سراوان یادآور شد: عدم مراجعه مردم به مراکز  بهداشتی درمانی، بخاطر ترس از بیماری کووید ۱۹ مقداری ما را با مشکل مواجه کرده است که این موارد توسط بهورز یا مراقب سلامت پیگیری و در صورت عدم مراجعه، واکسیناسیون این افراد نیز بصورت اکتیو انجام خواهد گرفت.

این خبر را هم ببینید:  رئیسی: از همکاری با اتریش در زمینه تامین واکسن کرونا استقبال می‌کنیم

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *