رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May

به گزارش جامعه نیوز:  کاهش ۳۸ درصدی بارندگی در همدان/ تامین آب تابستان مدیریت می‌شود منصور ستوده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه طبق ایستگاه‌های باران‌سنجی شرکت آب منطقه‌ای، همدان با کاهش ۱۵ درصدی بارش نسبت به بلندمدت مواجه است اظهار کرد: میزان بارندگی نسبت به سال گذشته ۳۸ درصد […]

به گزارش جامعه نیوز:

 کاهش ۳۸ درصدی بارندگی در همدان/ تامین آب تابستان مدیریت می‌شود

منصور ستوده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه طبق ایستگاه‌های باران‌سنجی شرکت آب منطقه‌ای، همدان با کاهش ۱۵ درصدی بارش نسبت به بلندمدت مواجه است اظهار کرد: میزان بارندگی نسبت به سال گذشته ۳۸ درصد کاهش دارد.

وی با اشاره به اینکه ورودی به سدهای استان کاهش دارد بیان کرد: سدهای اکباتان و آبشینه که تامین کننده آب شرب همدان هستند، برای تامین آب در تابستان دچار مشکل خواهند شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان با بیان اینکه در حال حاضر سد اکباتان ۲۱ میلیون مترمکعب ذخیره آبی دارد افزود: حدود ۴۰ درصد از حجم سد خالی است که بسیار نگران‌کننده است.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر میزان ورودی سد اکباتان دو مترمکعب در ثانیه و میزان خروجی۸۵۰ لیتر در ثانیه است خاطرنشان کرد: از مردم انتظار داریم صرفه‌جویی لازم را برای جلوگیری از بروز بحران توسط مصرف کنندگان آب در بخش شرب،کشاورزی و صنایع و خدمات داشته باشند.

ستوده یادآور شد: تلاش بر این است برای تابستان امسال علاوه بر تامین منابع آب جایگزین، ذخیره مناسبی را در سدهای استان همدان نگه‌ داریم تا مردم دچار مشکل نشوند.

انتهای پیام/۸۹۰۰۳/


این خبر را هم ببینید:  مقاومت فلسطینی‌ها جواب داد؛ عقب نشینی نظامیان صهیونیست از «باب العامود»

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها