رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۲۸ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 10 May

به گزارش جامعه نیوز:  کاهش ساعت کار کارمندان سمنانی پیگیری می‌شود/ افزایش ۸۰ درصدی مصرف برق در ادارات سمنان! به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، فاطمه منصوری عصر امروز در جلسه کنترل پیک بار انرژی در سالن کوثر استانداری سمنان اظهار کرد: برای کاهش مصرف انرژی در ماه‌های گرم سال، پیگیر کاهش ساعت کاری کارکنان […]

به گزارش جامعه نیوز:

 کاهش ساعت کار کارمندان سمنانی پیگیری می‌شود/ افزایش ۸۰ درصدی مصرف برق در ادارات سمنان!

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، فاطمه منصوری عصر امروز در جلسه کنترل پیک بار انرژی در سالن کوثر استانداری سمنان اظهار کرد: برای کاهش مصرف انرژی در ماه‌های گرم سال، پیگیر کاهش ساعت کاری کارکنان در دستگاه‌های اجرایی هستیم.

وی با تأکید بر اینکه جلسه کنترل پیک بار انرژی مهم است، عنوان کرد: بحث مدیریت مصرف انرژی و مدیریت منابع از لحاظ شرعی، اخلاقی و ملی بسیار دارای اهمیت است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار سمنان افزود: در دین مبین اسلام بر لزوم درست مصرف کردن و جلوگیری از اسراف تأکید شده است.

منصوری از افزایش پنج تا ۶ درصدی میانگین دما در سال جاری خبر داد و گفت: بر اساس آمارهای ارائه‌شده در سال بارشی گذشته، با کاهش ۴۳ درصدی بارندگی در استان سمنان مواجه بودیم؛ پس باید استفاده درست از منابع را مدنظر داشته باشیم.

وی همچنین خواستار مکاتبه‌ای با دستگاه‌های اجرایی در زمینه حفظ و نگهداری دستگاه‌های خنک‌کننده و بهره‌برداری از مولدهای اضطراری شد.

منصوری با تأکید بر اینکه باید تیم بازرسی از دستگاه‌های اجرایی بازدید کرده و تخلفات را به‌صورت کتبی گزارش دهند، خواستار ارائه گزارش مصرف برق دستگاه‌های اجرایی از سوی شرکت توزیع برق استان به‌صورت هفتگی شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار سمنان افزود: تمام مشکلات مطرح‌شده در جلسه پیگیری خواهد شد.

13980505001016 Test PhotoN - کاهش ساعت کار کارمندان سمنانی پیگیری می‌شود/ افزایش ۸۰ درصدی مصرف برق در ادارات سمنان!

افزایش ۸۰ درصدی مصرف برق در ادارات سمنان!

سیدمحمد موسوی‌زاده، مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان هم در این نشست گفت:‌ در ششم اردیبهشت امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، افزایش ۸۰ درصدی مصرف برق در ساعات اوج بار را در ساختمان‌های اداری استان سمنان داشتیم.

این خبر را هم ببینید:  رشد 25 درصدی فرصت تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری/ افزایش تعداد مناظره‌ها

او گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال قریب به هفت هزار مگاوات کمبود تولید نیروگاه‌های برق‌آبی و رشد فزاینده مصرف را داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان ادامه داد: بهره‌گیری از مولد اضطراری دستگاه‌های اجرایی در ساعات اوج و تأمین سوخت نیروگاه‌ها، طرح کاهش ساعت کار دستگاه‌های اجرایی در ماه‌های گرم سال، تعیین مسؤول یا مدیر انرژی در استانداری به‌منظور پیگیری مباحث مدیریت مصرف در کل استان و ارتباط با ادارات ذی‌ربط (آب، برق، گاز، نفت)، حمایت از طرح پهنه‌بندی مصرف مشترکین خانگی استان و پرداخت پاداش به مناطق کم‌مصرف ازجمله راهکارها برای کاهش مصرف انرژی است.

موسوی‌زاده بیان کرد: اوج مصرف شبکه در استان سمنان از ساعت ۱۱ تا ۱۷ است. امسال قطعاً خاموشی در استان خواهیم داشت.

او گفت:‌ افزایش سطح رفاه و تغییر رفتار مصرفی مشترکان و تغییر سبک زندگی مردم تأثیر بسزایی در افزایش مصرف انرژی دارد.

انتهای پیام/۷۴۰۰۱/م/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها