رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 482 خبر


  • یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأحد ۴ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 16 May

به گزارش جامعه نیوز:  کاهش ذخایر خونی در خراسان رضوی به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، اداره کل انتقال خون خراسان رضوی با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به کاهش ذخایر خونی در استان هشدار داد. در این اطلاعیه آمده است: «در حال حاضر ذخایر خونی در خراسان رضوی به شدت رو به کاهش است و از مجاوران […]

به گزارش جامعه نیوز:

 کاهش ذخایر خونی در خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، اداره کل انتقال خون خراسان رضوی با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به کاهش ذخایر خونی در استان هشدار داد.

در این اطلاعیه آمده است:

«در حال حاضر ذخایر خونی در خراسان رضوی به شدت رو به کاهش است و از مجاوران و زائران بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) درخواست می‌شود تا با حضور در پایگاه‌ها و اهدای خون به یاری بیماران نیازمند بشتابند. 

مراجعه مردم به پایگاه‌ها به‌دلیل روزه‌داری و گرمای هوا کاهش یافته است که با ادامه این روند در روزهای آتی، پاسخگویی به بیماران نیازمند و مراکز درمانی با چالش جدی مواجه خواهد شد.

پایگاه‌های اهدای خون هر شب پس از افطار از ساعت ۲۱ الی ۱ بامداد پذیرای داوطلبان است.

در ماه مبارک رمضان، اهدای خون با رعایت توصیه‌های لازم منافاتی با روزه‌داری ندارد، داوطلبان بعد از بررسی پزشکی و اطمینان از احراز شرایط مربوط می‌توانند خون اهدا نمایند، سپس با مصرف بیشتر مایعات حجم خون اهدایی سریع‌تر جایگزین خواهد شد.

توصیه بر این است که در ایام روزه‌داری داوطلبان ساعتی پس از صرف افطاری  مغذی به پایگاه‌های اهدای خون مراجعه نمایند. 

داوطلبان پس از اهدای خون استراحت کافی داشته باشند و تا زمان سحر از مایعات بیشتری استفاده نموده و از فعالیت سنگین خودداری نمایند و تا چند روز پس از اهدای خون نیز از فعالیت‌های شدید بدنی و حضور طولانی در برابر آفتاب مستقیم پرهیز کنند.»

انتهای پیام/ ۷۰۰۵۱


این خبر را هم ببینید:  نان رایگان هیأتی‌ها برای نیازمندان به نیت امام حسن مجتبی(ع)

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها