رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May

به گزارش جامعه نیوز:  کاهش بیماران کرونایی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مقدور است/ واکسیناسیون گروه‌های هدف با جدیت انجام می‌شود به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در جلسه قرارگاه شهید سلیمانی در سپاه حضرت عباس(ع) استان اظهار کرد: مردم نقش اصلی را در بهبود […]

به گزارش جامعه نیوز:

 کاهش بیماران کرونایی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مقدور است/ واکسیناسیون گروه‌های هدف با جدیت انجام می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در جلسه قرارگاه شهید سلیمانی در سپاه حضرت عباس(ع) استان اظهار کرد: مردم نقش اصلی را در بهبود وضعیت و کاهش بستری‌ها ایفا می‌کنند و بدون رعایت پروتکل بهداشتی از سوی مردم نمی‌توان به نتیجه دلخواه دست یافت.

وی افزود: فرمانداران و مدیران باید با نظارت بیشتر بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حمایت از افراد در قرنطینه در منازل زمینه را برای تغییر وضعیت از رنگ قرمز رو نارنجی به رنگ‌ زرد و آبی فراهم کنند.

استاندار اردبیل با بیان اینکه اصناف و بازاریان همکاری خوبی با ستاد کرونا داشتند بیان کرد: اصناف بعد از تغییر وضعیت رنگ قرمز به نارنجی در شهرستان‌های اردبیل، گرمی و بیله سوار مغازه‌های خود را باز کردند و با رعایت مسایل بهداشتی به کار خود ادامه می‌دهند و مردم شهرستان‌های مشگین شهر و خلخال نیز با تغییر وضعیت، فعالیت‌های اقتصادی خود را انجام خواهند داد.

بهنام جو از تزریق واکسن به گروه‌های هدف خبر داد و تصریح کرد: ۱۸هزار و ۵۰۰نفر در سطح استان بالای ۸۰سال سن دارند و تزریق واکسن پیشگیری از کرونا برای این گروه تزریق می‌شود که در روز اول حدود۲هزارو ۱۰۰ نفر از این افراد واکسینه شدند.

وی تصریح کرد: واکسیناسیون در سطح استان آغاز شده که در مرحله اول واکسیناسیون کادر درمان و شبکه بهداشت در اولویت قرار گرفت و مرحله دوم برای جانبازان با درصد بالا انجام شد و در حال حاضر نیز افراد بالای ۸۰ سال واکسینه می‌شوند.

این خبر را هم ببینید:  فوت مرد 33 ساله‌ بر اثر حمله سگ‌های ولگرد در حاشیه شاهین‌شهر

استاندار اردبیل تصریح کرد: در مرحله بعدی تزریق واکسن به افراد با سنین ۶۰ تا ۸۰ انجام خواهد شد که برای حضور در مراکز بهداشت و تزریق واکسن با افراد تماس می‌گیرند.

وی تاکید کرد: تا واکسیناسیون همه گروه‌های هدف و ریشه کنی کامل ویروس کرونا مردم نباید به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بی‌توجه باشندو

اکبر بهنام جو همچنین از توزیع ۵هزار مورد کمک مومنانه و ۳۶هزار۵۰۰ پرس غذای گرم بین نیازمندان خبر داد و گفت: این کار با محوریت بسیج و سپاه انجام شده و در کنار آن ۶۹هزار بسته بهداشتی در هفته گذشته در درب منازل توزیع شده است.

استاندار اردبیل گفت: در حال حاضر تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های شهرستان‌های استان اردبیل از۶۳۳نفر بستری به ۵۴۵ نفر کاهش یافته که نشان از رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم و اقدامات مناسب مسؤولان و ایثار کادر درمان است.

انتهای پیام/۳۴۶۳/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها