پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
کاهش اندک قیمت طلا در بازارهای جهانی - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

کاهش اندک قیمت طلا در بازارهای جهانی

به گزارش جامعه نیوز:

کاهش اندک قیمت طلا در بازارهای جهانی

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، به دنبال افزایش اندک قیمت دلار و برداشت سود سرمایه گذاران از بالا رفتن بهای طلا ، قیمت این فلز گران بها در معاملات بازارهای جهانی کاهش یافت زیرا تمرکز اکنون بر نشست فدرال رزرو که انتظار می رود بر سیاست های انبساطی خود تاکید کند، قرار گرفته است.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۸۸ سنت کاهش ۱۹۵۷.۵۵ دلار فروخته شد. قیمت طلا در روز سه شنبه به ۱۹۸۰.۵۷ دلار، بالاترین رقم در تاریخ رسید.

ایلیا اسپیواک، تحلیلگر بازار گفت: طلا به دقت حرکت های دلار را دنبال می کند. «هر چه ما به بیانیه فدرال رزرو نزدیک تر می شویم، بازار کمی بیشتر محتاط خواهد شد.»

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در امریکا همچنان افزایش می یابد و در جهان از ۱۶.۶ میلیون نفر بیشتر شده است.

تشدید گسترش این بیماری و تشدید تنش های آمریکا و چین، امید برای بهبود سریع اقتصادی را کاهش داد و جریان پول را به دارایی های امنی نظیر طلا هدایت کرد. ارزش طلا تا این زمان در سال جاری ۲۸ درصد افزایش یافته است.

جفری هالری، تحلیلگر ارشد بازار گفت: «من انتظار دارم که فدرال رزرو لحن ملایم خود را حفظ کند و این قیمت طلا را تقویت می کند.»

قیمت طلا زمانی که نرخ بهره پایین است، افزایش می یابد زیرا هزینه های نگهداری طلا که یک دارایی بدون بهره است را کاهش می دهد.

این خبر را هم ببینید:  آیت‌الله یزدی پشتوانه‌ای مطمئن برای انقلاب و دستاوردهای انقلاب اسلامی بود

انتهای پیام/