پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
کانادا امسال مهمان ویژه نمایشگاه کتاب فرانکفورت نیست - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

کانادا امسال مهمان ویژه نمایشگاه کتاب فرانکفورت نیست

به گزارش جامعه نیوز:

کانادا امسال مهمان ویژه نمایشگاه کتاب فرانکفورت نیست

 به گزارش خبرگزاری فارس، حضور کشور کانادا به عنوان مهمان ویژه نمایشگاه کتاب فرانکفورت ۲۰۲۰ (۱۴ تا ۱۸ اکتبر ۲۰۲۰ – ۲۳ تا ۲۷ مهر ۱۳۹۹) به دلیل تغییر شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا تا سال ۲۰۲۱ به تعویق افتاد.

کمیته‌ای که حضور کانادا را به عنوان میهمان ویژه ترتیب می‌دهد، تحت نظارت وزارت میراث‌فرهنگی کانادا، با هماهنگی نمایشگاه کتاب فرانکفورت و سپس کشورهای مهمان ویژه در ادوار آتی این نمایشگاه به توافق رسید تا حضور فیزیکی آن را به مدت یک سال به تأخیر بیندازد.

همچنین کشورهایی که قرار بود در سال‌های بعد میهمان ویژه این نمایشگاه باشند (اسپانیا، اسلوونی و ایتالیا) موافقت کردند که هر کدام حضور خود را برای یک سال به تأخیر انداخته تا حضور کانادا به سال ۲۰۲۱ موکول شود. بر همین اساس در دوره پیش رو، متولیان حضور کانادا در حال آماده‌سازی حضور مجازی خود هستند تا نویسندگان و ناشران کانادایی مشارکت پررنگی در فضای مجازی داشته باشد.

«یورگن بووس»، مدیر نمایشگاه کتاب فرانکفورت  نیز در این خصوص گفت: «می‌خواهیم از کمیته‌های مهمان ویژه، تشکل‌های نشر و مقامات اسپانیا، اسلوونی و ایتالیا تشکر کنیم که به دلیل همبستگی با کانادا، موافقت کردند حضور خود را در نمایشگاه کتاب فرانکفورت برای یک سال دیگر به تعویق انداخته تا نتیجه مطلوب در خصوص حضور کانادا و فرصت ممکن برای ارائه ادبیات و فرهنگ این کشور در اکتبر ۲۰۲۱ به دست آید. هم‌زمان مشتاقانه منتظر همه فعالیت‌های مجازی هستیم که توسط طرف کانادایی ما در طول نمایشگاه فرانکفورت ۲۰۲۰ ارائه خواهد شد.

این خبر را هم ببینید:  رفتار ما در قبال آمریکا باید با اقتدار و استقلال همراه باشد/ پشت رفتار آمریکا تفکر صهیونیستی است

امسال با چالش‌های اساسی مواجه شده‌ایم و می‌­بینیم که جامعه بین‌المللی نشر در پاسخ به این موضوع با یکدیگر متحدند. این همکاری در خصوص کشورهای مهمان ویژه تنها یکی از نمونه‌های بی‌شمار است.

انتهای پیام/