پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
کاظمی: سرمایه‌های سرگردان به جای بورس به سمت بازار مسکن هدایت شود - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

کاظمی: سرمایه‌های سرگردان به جای بورس به سمت بازار مسکن هدایت شود

به گزارش جامعه نیوز:

 کاظمی: سرمایه‌های سرگردان به جای بورس به سمت بازار مسکن هدایت شود

حمیدرضا کاظمی نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به تلاطم در بازار مسکن گفت: راهکار برون‌رفت از این وضعیت ساخت مسکن ارزان قیمت برای اقشار ضعیف و متوسط جامعه است که باید در دستورکار دولت قرار گیرد.

وی افزود: یکی دیگر از راهکارهای مقابله با گرانی مسکن اجرای دقیق و کامل قانون مالیات بر خانه‌های خالی است که مجلس باید با استفاده از ابزارهای نظارتی خود اجرای آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از دولت بخواهد و آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دنبال کند.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متأسفانه دولت در ۷ سال گذشته اقدام خاصی در جهت ساخت مسکن نداشته و در یک سال پایانی خود بحث مسکن ملی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مطرح کرده است.

کاظمی خاطرنشان کرد: دولت باید تمام تلاش خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به کار گیرد تا حداقل بخشی از تعهدات خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در ساخت مسکن ملی اجرا کند والا با تحمیل بار سنگین ساخت این مسکن‌ها به دوش دولت بعد مواجه خواهیم بود.

وی افزود: ساخت و ساز مسکن بازار اشتغال را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ هم رونق می‌بخشد و بخش‌های مختلف درگیر با این حوزه نیز فعال می‌شوند.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ضرورت دارد تا سرمایه‌های سرگردان کشور به جای این که به بورس کذایی و دیگر بازارهای کاذب هدایت شود که هیچ کمکی به تولید نمی‌کنند به بازار مسکن هدایت شوند.

کاظمی در پایان خاطرنشان کرد: بازار بورس یک بازار دلالی است و هیچ کمکی به تولید نمی‌کند که همانطور که گفتم هدایت این سرمایه‌ها به بخش مسکن می‌تواند برای اشتغال هم می‌تواند رونق ایجاد کند.

این خبر را هم ببینید:  سازماندهی گروه‌های جهادی دانشگاه‌های فنی‌وحرفه‌ای برای کمک به نیازمندان/ برگزاری طرح «نذر مهارت»

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌