رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۶ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 18 May

به گزارش جامعه نیوز:  کارگران شیفت شب ۳ برابر بیشتر در اثر کرونا بستری می‌شوند به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، کارگران شیفت شب تا سه برابر بیشتر احتمال دارد دراثر ابتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان بستری شوند زیرا سیستم ایمنی […]

به گزارش جامعه نیوز:

 کارگران شیفت شب ۳ برابر بیشتر در اثر کرونا بستری می‌شوند

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، کارگران شیفت شب تا سه برابر بیشتر احتمال دارد دراثر ابتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان بستری شوند زیرا سیستم ایمنی بدن آنها ضعیف است.

کارشناسان دانشگاه منچستر در این تحقیق بیش از ۶ هزار نفر را تحت بررسی قرار دادند،  آنها دریافتند کسانی که در شیفت‌های شبانه نامنظم کار می‌کنند بیشتر دچار کووید می‌شوند؛ به گفته آنها دلیل ابتلای بیشتر این دسته از افراد به ویروس کرونا می‌تواند بروز اختلال در الگوی خواب بواسطه کار نامنظم باشد. 

مطالعات نشان می‌دهد، اختلال در الگوی خواب می‌تواند پاسخ سیستم ایمنی بدن به ویروس‌ها را تضعیف کند و  به توانایی آن در مبارزه با عوامل بیماری زا آسیب می‌رساند.

مطالعات گذشته نیز به طور منظم نشان داده افرادی که شیفت شب کار می‌کنند، بیشتر  از سایر افراد بیمار می‌شوند. متخصصان می‌گویند خواب با کیفیت خوب برای سلامتی طولانی مدت بسیار مهم است.

تصور می‌شود حدود یک چهارم نیروی کار انگلیس – حدود هشت میلیون نفر – در شیفت کاری شبانه مشغول هستند؛ این رقم در ایالات متحده ۲۰ درصد (۲۵ میلیون نفر) است.

براساس داده‌های به دست آمده از این مطالعه، خطر حتی برای افرادی که شیفت روز مشغول هستند، اما ساعات کاری آنها خارج از استاندارد است افزایش می‌یابد. 

13990814000511 Test PhotoN - کارگران شیفت شب 3 برابر بیشتر در اثر کرونا بستری می‌شوند

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  4 هزار حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان بناب

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها