رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۱۲ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 26 January
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  ژست حمایت از فلسطین از سوی اعراب از بین رفته/ استفاده نیروی هوایی صهیونیست‌ها از فضای ترکیه برای مانور به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، فؤاد ایزدی استاد دانشگاه تهران امروز (سه شنبه ۴ آذرماه ۹۹) در نخستین اجلاسیه مجمع جهانی مستضعفین (مسأله فلسطین و تطبیع) اظهار داشت: روابط بین کشورهایی نظیر […]

به گزارش جامعه نیوز:

 ژست حمایت از فلسطین از سوی اعراب از بین رفته/ استفاده نیروی هوایی صهیونیست‌ها از فضای ترکیه برای مانور

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، فؤاد ایزدی استاد دانشگاه تهران امروز (سه شنبه ۴ آذرماه ۹۹) در نخستین اجلاسیه مجمع جهانی مستضعفین (مسأله فلسطین و تطبیع) اظهار داشت: روابط بین کشورهایی نظیر امارات، بحرین و سعودی با رژیم صهیونیستی سال‌هاست که وجود دارد اما این سؤال مطرح است که چرا این روابط در شرایط فعلی علنی شده است که پاسخ آنها به دستور آمریکایی‌ها به این رژیم‌ها بازمی‌گردد؛ چراکه آنها با ملل خود روابطی نداشته و ندارند.

وی افزود: برخی کشورهای عربی برای برقراری روابط رژیم صهیونیستی توجیه می‌آورند؛ چراکه آنها متوجه هستند که آمریکا در حال افول است و وقتی این رژیم‌ها به ایالات متحده وابسته هستند، آنها به دنبال ارباب و رئیس دیگری می‌گردند و غیر از رژیم صهیونیستی ارباب دیگری را در دسترس خود ندارند.

استاد دانشگاه تهران تصریح کرد: در دوران پرتنش فعلی شاهد افول آمریکا هستیم، این در حالی است که اخیراً ترامپ دستور خروج نیروهای نظامی آمریکا را از افغانستان و عراق داده است و حتی دولت جدید آمریکا هم در مورد حضور نیروهای آمریکایی در منطقه مردد است.

ایزدی گفت:‌ کشورهای وابسته به دنبال ارباب جدید به دلیل افول آمریکا هستند و می‌کوشند با روابط با رژیم صهیونیستی ضعف خود را جبران کنند، این در حالی است که خود صهیونیست‌ها هم رو به افول هستند.

وی افزود: درس عبرتی خاص برای جمهوری اسلامی در این موضوع وجود دارد که با شفافیت ایجاد شده در روابط برخی رژیم‌های عربی با صهیونیست‌ها به وجود آمده است که این درس آن است که مقاومت  همواره جواب می‌دهد.

این خبر را هم ببینید:  درخواست بیش از ۳۰۰ بسیج دانشجویی از مجلس برای برخورد با فعال سازی احتمالی مکانیسم ماشه

استاد دانشگاه تهران اظهار داشت: ژست حمایت از فلسطین از سوی رژیم‌های عربی از بین رفته و باید بدانیم که مقاومت جواب می‌دهد و حتی اعراب دیکتاتور شکست را پذیرفته‌اند.

ایزدی خاطرنشان کرد: اروپایی‌های غیرمسلمان و غیرعرب که لابی صهیونیستی هم در آنجا کم‌رنگ است، اقداماتی که امارات درباره شهرک‌نشینان انجام می‌دهد را انجام نمی‌دهند.

وی افزود: برخی جریانات فکری در کشورمان به دنبال برقراری رابطه با آمریکا هستند ولی شکست برجام و تحریم‌های حداکثری آن را ثابت کرد که نباید به فکر رابطه با آنها باشیم، ولی عده‌ای می‌گویند باید به دنبال رابطه با صهیونیست‌ها باشیم.

استاد دانشگاه تهران اظهار داشت: در کنگره آمریکا تصویب شده است که باید اسرائیل در منطقه برتری مطلق داشته باشد و به همین دلیل با قراردادهای نظامی خاص و ارسال تجهیزات خاص به دیگران مخالفت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند.

ایزدی گفت: برخی تمرینات نظامی نیروی هوایی اسرائیل در سرزمین ترکیه انجام می‌شود زیرا فضای اسرائیل کوچک است، ولی عده‌ای می‌گویند که باید شبیه ترکیه شویم، اما اقدامات آنها درس آموز است و باید بدانیم رابطه با رژیم صهیونیستی برای هیچ کشور و دولتی منفعتی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: اتفاقات رخ داده در چند ماه گذشته برای جریان مقاومت پیروزی‌های متعددی داشته و خواهد داشت.

استاد دانشگاه تهران تصریح کرد: جنبش مستضعفین در دنیا در حال تجربه پیروزی‌های خاص است و تشکیل مجمع جهانی مستضعفین همزمان با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هم بسیار اهمیت دارد.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها