رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 468 خبر


  • یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأحد ۴ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 16 May

به گزارش جامعه نیوز:  چوب حراج سعودی‌ها به شرکت نفتی آرامکو به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشا تودی، عربستان سعودی یک درصد از سهام آرامکو را به یک شرکت بزرگ نفتی که هنوز نامش فاش نشده می‌فروشد. آن طور که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان می‌گوید؛ این شرکت بزرگ نفتی […]

به گزارش جامعه نیوز:

 چوب حراج سعودی‌ها به شرکت نفتی آرامکو

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشا تودی، عربستان سعودی یک درصد از سهام آرامکو را به یک شرکت بزرگ نفتی که هنوز نامش فاش نشده می‌فروشد. آن طور که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان می‌گوید؛ این شرکت بزرگ نفتی مربوط به یک کشور بزرگی است اما هنوز جزئیات آن اعلام نشده است.

بن سلمان در یک برنامه تلویزیونی گفت: «نمی‌توانم قول قطعی بدهم اما مذاکراتی برای فروش یک درصد از سهام شرکت نفتی آرامکو به شرکت انرژی بزرگ جهانی در حال انجام است.»

وی گفت: احتمالا سهام بزرگترین شرکت نفتی جهان به سرمایه گذاران بین المللی طی یکی دو سال آینده واگذار شود.

ولیعهد عربستان گفته است که بخشی از پول سهام آرامکو به صندوق سرمایه گذاری عمومی این کشور انتقال می‌یابد و بخشی از آن احتمالا در بازار بورس عربستان تزریق می‌شود.

بر اساس این گزارش بیش از ۹۸ درصد از سهام آرامکو در اختیار دولت سعودی است.

اواخر سال ۲۰۱۹ و پس از سال‌ها تأخیر بحث فروش سهام آرامکو مطرح شد، ولیعهد عربستان از آن موقع ادعا می‌کند که با فروش سهام این شرکت بزرگ نفتی پول آن در بخش‌های رفاهی مردم استفاده خواهد شد.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


این خبر را هم ببینید:  مدیرعامل توانیر: شرایط سختی برای تامین برق در کشور داریم/ تنظیم ۴۰ برنامه برای رفع مشکل برق در فصل گرما

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها