رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May

به گزارش جامعه نیوز:  چطور می‌توان با کرونای هندی جنگید؟/پیام این نمودار را جدی بگیرید گروه جامعه خبرگزاری فارس: بررسی دقیق آماری رعایت پروتکل‌های بهداشتی از یک سال گذشته تا امروز نشان می‌دهد هر وقت درصد رعایت پروتکل‌ها افزایش‌یافته، آتش شیوع کرونا خاموش شده و آمار مرگ‌ومیر پایین آمده است و برعکس، هر وقت مردم […]

به گزارش جامعه نیوز:

 چطور می‌توان با کرونای هندی جنگید؟/پیام این نمودار را جدی بگیرید

گروه جامعه خبرگزاری فارس: بررسی دقیق آماری رعایت پروتکل‌های بهداشتی از یک سال گذشته تا امروز نشان می‌دهد هر وقت درصد رعایت پروتکل‌ها افزایش‌یافته، آتش شیوع کرونا خاموش شده و آمار مرگ‌ومیر پایین آمده است و برعکس، هر وقت مردم بی‌خیال رعایت پروتکل‌ها شدند، کرونا چموش‌تر شده و با موج جدید همه را غافلگیر کرده است.

به جدول زیر که نتیجه پایش دقیق وزارت بهداشت و بررسی میزان رعایت پروتکل‌ها از یک سال گذشته تا امروز است دقت کنید. این جدول به‌خوبی بیانگر ارتباط عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و موج‌های اول تا چهارم کرونا است.

14000207000443 Test NewPhotoFree - چطور می‌توان با کرونای هندی جنگید؟/پیام این نمودار را جدی بگیرید

در فروردین ۹۸ رعایت پروتکل‌های بهداشتی به بالاترین حد رسید و اگر خاطرتان باشد موج اول کرونا فروکش کرد و مرگ‌ومیر روزانه هم هرروز کمتر مشد. اما بعد از یک موفقیت مقطعی در مهار کرونا، مردم فکر کردند که کرونا دست ازسرمان برداشته و کم‌کم رعایت پروتکل‌ها به ۱۷ درصد در اواخر بهار سال گذشته رسید.

هم‌زمان با این سهل‌انگاری موج دوم کرونا با شدت و قوت بیشتری از راه رسید و روزهای سختی را رقم زد. این داستان در موج سوم هم تکرار شد.مرگ‌ومیر سه‌رقمی شد و چه غم‌ها که با از دست دادن عزیزان بر دل‌ها ننشست.

بعدازاین شرایط درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی دوباره افزایش یافت و موج دوم و سوم فروکش کرد و اوضاع آرام شد. این آرامش چند ماهی ادامه داشت، بیمارستان‌ها خلوت‌تر و میزان مرگ‌ومیر کاهش پیدا کرد.

اما ورق رعایت پروتکل‌ها در اسفند سال گذشته و فروردین ۱۴۰۰ برگشت و از ۸۳ درصد در بهمن به ۵۵ درصد در اسفند رسید، همان زمان بود که شعله‌های موج چهارم کرونا زبانه کشید و این موج، همچنان می‌تازد.

این خبر را هم ببینید:  دسترسی ۵ چهره آشنا به فایل افشا شده ظریف

14000206000293 Test NewPhotoFree - چطور می‌توان با کرونای هندی جنگید؟/پیام این نمودار را جدی بگیرید

*پیام این نمودار را جدی بگیرید!/ با رعایت ۶۳ درصدی پروتکل‌ها می‌توان جلوی ویروس هندی ایستاد؟

مقایسه ارتباط موج‌های اول تا چهارم کرونا و درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای ما با یک هشدار همراه است.در اواخر بهار سال گذشته، موج دوم وقتی زبانه کشید که درصد رعایت پروتکل‌ها به ۱۷ درصد یعنی پایین‌ترین میزان رسیده بود، اما در چند هفته اخیر موج چهارم در شرایطی کشور را قرمز پوش کرد که درصد رعایت پروتکل‌ها به ۵۵ درصد رسیده بود.

این آمارها نشان می‌دهد هر چه جهش‌های ویروس بیشتر می‌شود برای مقابله با آن باید پروتکل‌های بهداشتی با جدیت بیشتری رعایت شوند.

این روزها سروکله کرونای هندی هم پیداشده است. ویروس شناسان معتقدند کرونای هندی در مسری بودن و شدت بیماری چند سر و گردن از کرونای انگلیسی هم بالاتر است. دیر یا زود کرونای جهش‌یافته وارد کشور می‌شود اما با رعایت ۶۳ درصدی پروتکل‌های بهداشتی نمی‌توان جلوی شیوع کرونای هندی را گرفت.

انتهای پیام/

 

 

 


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها